Symantec: 3 Otelden 2 Tanesi Kişisel Bilgilerinizi Sızdırıyor !

1 dk. Okuma Süresi


Kişisel verileriniz için yapabileceğiniz en riskli şeylerden biri bir otel odasında rezervasyon yaptırmanızdır. Bu, 54 farklı ülkeye yayılmış 1.500’den fazla otel web sitesini inceledikten sonra Symantec’in sonucudur.

As Reuters’in bildirdiğine göre, Symantec tarafından yürütülen yorumu her üç otelden ikisi misafirlerinin rezervasyon bilgilerini sızdırıyor. Bu bilgiler, tam adlar, e-posta adresi, cep telefonu numarası, kredi kartı bilgileri (son dört basamak, kart türü, son kullanma tarihi) ve pasaport numaralarını içerir. Bu bilgilere üçüncü taraf web siteleri, reklamverenler ve analitik şirketleri tarafından erişilebilir.

Açık sorular nasıl ve neden? Sızan kişisel veriler, temel olarak otellerin onay e-postası gönderme şeklinden kaynaklanmaktadır. Genellikle tüm rezervasyon bilgilerine bağlantı sağlayan ve erişim için giriş yapmayı gerektirmeyen bir referans kodu içerirler.
bilgilerin sizmasi 1 - Symantec: 3 Otelden 2 Tanesi Kişisel Bilgilerinizi Sızdırıyor ! - giriftt-worldlife

Ayrıca, otelin web sitelerinin dörtte biri bağlantıyı şifrelememektedir, bu da bilgileri ele geçirmeyi ve bilgiye erişmeyi çok daha kolaylaştırmaktadır.

Symantec’e göre, bu referans “sosyal ağlar, arama motorları ve reklam ve analitik hizmetleri dahil” olmak üzere 30’dan fazla farklı servis sağlayıcı ile paylaşılabilir.

Otelin bakış açısına göre bilgiyi müşteri ile bu şekilde paylaşmak oldukça basit ve kolaydır, ancak ortaya çıkan güvenlik tehdidini açıkça görmezden gelir.

Symantec’teki başlıca tehdit araştırmacısı Candid Wueest, “Reklamverenlerin kullanıcıların gezinme alışkanlıklarını takip ettiği bir sır olmasa da, bu durumda, paylaşılan bilgiler bu üçüncü taraf hizmetlerinin bir rezervasyonda oturum açmasına, kişisel ayrıntılarını görüntülemesine ve hatta rezervasyonu tamamen iptal etmesine neden olabilir. ” diyor.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

68
68 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)