Okyanusun En Derin Yerlerindeki Canlılar Bile Plastik Yiyor !

1 dk. Okuma Süresi


Okyanusun en derin kısımlarına ulaşmak kolay değildir. Suyun tabanındaki çatlaklarda bulunurlar ve oradaki yaratıklar gariptir. Karanlığa, soğuğa ve kırma basıncına uyarlanmışlardır.

Ancak bu 7.000 metreden büyük hadopelajik derinliklerde bile bu dünya üzerindeki etkimiz hala hissediliyor. İlk defa, okyanusun en derin yerlerinden altı tanesinden alınan canlıların midesinde bilim adamları plastik buldular.

Birleşik Krallık'taki Newcastle Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi, derinlerden alınan örnek hayvanların yüzde 72'sinin bağırsaklarında plastik buldular. Bu oldukça kötü. Ama durum daha da kötüleşiyor. Ne kadar derine giderlerse o kadar çok plastik bulduklarını fark ettiler. En uzak olduğumuz noktalarda bile bir çöp yığını biriktiriyor ve ekosistemin canlılarına zarar vermeye devam ediyoruz.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

63
63 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)