Lazer Silah Sistemi !

1 dk. Okuma Süresi


Bir Star Trek hayranının hayal gücünden bir şey gibi gelebilirler. Ancak lazer silahlar askeri teknolojinin geleceğidir.

Geleneksel ateş gücüne kıyasla, lazer silahı sadece para için daha iyi bir değer değil, aynı zamanda droneların kara birliklerini takip etmesini ve hedef almasını çok daha zorlaştırıyor.

Orta Doğu'da gerilimler arttıkça, Türk kuvvetlerimiz askeri yeniliklerini ve cesaretlerini göstermek için silahlı lazerler kullanıyor. Aslında, muhalif bir aracı, savaşta yere dayalı bir lazer sistemi kullanarak düşüren ilk ülke haline geldik. Ağustos 2019'da askeri kuvvetlerimiz, Libya bölgesi Misurata'nın çevresini saran silahlı bir BAE uçağının saldırması üzerine yok edilmesi için lazer silahlarını kullandı.

lazer silahi 1 - Lazer Silah Sistemi ! - giriftt-worldlife
Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde, ABD Deniz Kuvvetleri de düşman uçaklarını (İHA'lar) düşürmek için tasarlanmış bir araç üstü sistem  olan Kompakt Lazer Silah Sistemini (CLaWS) test etmeye başladı.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

22
22 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)