Gizemli Uzay Aracı 719 Gün Dünya’nın Yörüngesinde Döndü Ve Nedenini Bilmiyoruz !

1 dk. Okuma Süresi


Mürettebatı olmayan, güneş enerjisiyle çalışan bir askeri uçak, şu anda Dünya'nın yörüngesinde 719 günden fazla zaman harcadı ve uzay uçuş süresi rekorunu kırdı.

X-37B olarak bilinen uzay uçağı ABD Hava Kuvvetlerine ait. Ve bu onun (OTV-5'in) beşinci görevi. Ancak, misyonu, tam olarak ne için uçtuğu gizli.

Pazartesi günü, uçak 717 gün, 20 saat ve 42 dakika süreyle havada kalan önceki görevi, OTV-4 tarafından yapılan rekoru kırdı.

OTV-5, 26 Ağustos'ta saat 10.43'te (06:43 EDT) bu rekoru kırdı. Şimdi neredeyse 719 günün sonunda yörüngede bulunan uçağın görevinin sonu.

Peki orada ne işi vardı?

gizemli uzay araci 1 - Gizemli Uzay Aracı 719 Gün Dünya'nın Yörüngesinde Döndü Ve Nedenini Bilmiyoruz ! - giriftt-worldlife
Kimse henüz emin değil. ABD Hava Kuvvetleri uçak hakkında konuşmaktan kaçınmazken, çok genel terimler kullanıyorlar.

Bildiğimiz bazı şeyler – X-37B, NASA'nın eski uzay mekiğinin daha küçük bir versiyonuna benziyor ve ABD Hava Kuvvetleri, Boeing tarafından yapılan güneş enerjili uçaklardan en az ikisine sahip.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

89
89 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)