Dünyanın En Radyoaktif Gölü !

1 dk. Okuma Süresi


Bir zamanlar Sovyetler Birliği nükleer silah fabrikası alanının içinde, dünyadaki her şeyden daha fazla radyoaktif madde dolmuş bir göl var.

Karachay Gölü o kadar radyoaktif ki, sizi öldürmesi için sadece bir saat yanında durmanız yeterli. Göl, Sovyetler Birliği tarafından nükleer atıkları boşaltmak için kullanıldı. Şu anda bilinmeyen miktarda radyoaktif maddeyi içine döktüler ve büyük sorunlara neden oldular.

1957'de fabrikada meydana gelen bir patlama, göldeki radyoaktif parçacıkları 23.330 km alana yaydı. Daha sonra 1967'de sular kurudu ve radyoaktif toz 1.450km öteye kadar geldi.

Günümüzde su, bu felaketlerin yaşanmasını engellemek için çoğunlukla betonla örtülmüştür. Alan hala çok zehirli, ancak Çernobil'i aile dostu bir turizm merkezi gibi gösteriyor.

radyoaktif gol 1 - Dünyanın En Radyoaktif Gölü ! - giriftt-worldlife


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

34
34 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)