Dubai’nin En Yeni Polis Aracı: Hoverbike !

1 dk. Okuma Süresi


Dubai, dünyadaki en egzotik polis araçlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Ancak polis tarafından işletilen Hoverbike'lar kadar egzotik değil.

Bu doğru, 2020 yılına kadar Dubai polisinin hedefi, karşı karşıya kaldığı ulaştırma sorunlarını çözmeyi amaçlayan benzersiz bir iş olan Hoversurf tarafından üretilen bu eVTOL'lerle (elektrikli dikey kalkış ve iniş araçları) sokaklarda devriye gezmesi bekleniyor.

Hoversurf’un eVTOL’u yerden 5 metreye kadar çıkabilir ve saatte 100 kilometre hıza ulaşabilir. Bu araçlar pilot olmadan 10 ile 25 dakika ve “drone” modunda 40 dakikaya kadar uçabiliyorlar.

Hoversurf ayrıca, kargo taşıma kabiliyetine sahip bir hovercraft üretiyor ve kanun uygulama alanında potansiyel olarak mahkumlar veya diğer tutuklular var. Tüm bunlar göründüğü kadar gelişmiş, geleceğe bakan tek kişi Dubai değil. Uber, uçan bir araç ağı kurmak için NASA, ABD Ordusu ve uçak şirketleri ile birlikte çalışıyor.

hoverbike 1 - Dubai'nin En Yeni Polis Aracı: Hoverbike ! - giriftt-worldlife


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

44
44 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)