Donald Trump’ın Yükselişinin Ürpertici Bir Tahmini – Stephen King !

1 dk. Okuma Süresi


“Adam bir palyaço. Her platformda olduğu gibi konuşma platformunun etrafında şarj oluyor… Bir palyaço, ne yani? Burunlarını hiçbir şeyi çözemediği anlaşılan siyasi bir tesiste batırmak mı? ”

Donald Trump’la ilgili eski bir alıntı olarak bunu söylemek yanlış olmaz. Belki de kampanyasının ilk aşamalarında politik bir analistin yorumuydu. Belki de halkın bir üyesiyle yaptığı röportajdandı, 2015 rallilerinin giderek artan popülaritesini tartışan bir çizgiydi.

Ama değil.

Benzerliklere rağmen, bu Stephen King romanı Ölüm Bölgesi’ndeki bir karakterin konuşturulduğu bir bölüm.

Bahsedilen adam hayali Greg Stillson. Eksantrik dublörleri ve kuruluş karşıtı söylemleri ona büyük bir kamuoyu takibinde yardımcı olan acımasız bir satıcıya dönüşmüş bir politikacı.
donald trump 1 - Donald Trump'ın Yükselişinin Ürpertici Bir Tahmini - Stephen King ! - giriftt-worldlifeTemel olarak, işadamı (ve emlak komisyoncusu)’ndan politikacılığa giden ve Washington’u tamamen şaşırtan bir adam.

Hikaye dört yıllık komadan çıktıktan sonra bilinçli güçler kazanan bir adam hakkında. Uyanır ve geleceği tahmin edebileceğini bulur.

İronik olarak, romanın da benzer bir gücü var gibi görünüyor. Greg Stillson’ın popülariteye yükselişi (şaka gibi davranan bir yabancıdan gerçek bir politik tehdide) tıpkı Trump’ın yükselişiyle aynı. Stephen King, geçen yıl benzerliği hakkında tweet atmıştı ve hayranlarının çoğu bir süredir bunu dile getiriyorlar.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

72
72 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)