2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke !

Başka ülkeleri gezmek istiyor ama vize belasından tedirgin oluyorsanız eğer bu haber tam size göre! 1 dk. Okuma Süresi


İnsanlar her zaman yeni görmek ister. Bu bulunduğumuz ülke içinde farklı bir şehir de olabilir, farklı bir kıtada olan ülke de… Yalnız başka bir ülke denilince herkesin aklına şu soru gelir:

Vize istiyor mu?

Hem yurtdışında güzel bir tatil yapmak hem de bazen aylarca süren vize belasından kurtulmak istiyorsanız bu listede vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri bulabilirsiniz.

İyi tatiller…

 1. 1 FİLİPİNLER

  1filipinler - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Güneydoğu Asya ülkesi Filipinler vizesiz bir ülkedir. 30 güne kadar ülkede vizesiz gezilebilir. Imigration ofislerde Filipinler vizesi uzatma da yapılabiliyor. El Nido, Palawan Adası, Sagada, Batad, Banaue, Boracay Adası, Panglao Adası, Sumilon Adası, Bohol Adası tavsiye edilen görülmesi gereken yerler arasındadır.

 2. 2 MALDİVLER

  2maldivler - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Hint Okyanusu'nda 1.200 adadan oluşan Balayı ve tatil ülkesi Maldivlere, resmî adıyla Maldiv Cumhuriyeti'ne vizesiz gidebilir ve 1 ay kalabilirsiniz. Türkiye'de vizesiz ülkeler listesinde balayı tatili rotası olarak tercih edilebilir.

 3. 3 TAYLAND

  3 30 tayland - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Güneydoğu Asya ülkesi olan Tayland vizesi havalimanında 30 gün olarak veriliyor. Tayland yine balayı tatili olarak değerlendilen ülkeler arasındadır. Tayland’ın en romantik balayı yerleri ise Koh Phi Phi, Chiang Mai'dir.

 4. 4 BAHAMALAR

  4 bahamalar - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Orta Amerika kıtasına dahil olan Karayiplerdeki Bahamalar’a vizesiz giriş yapılabiliyor ve 90 gün kalınabiliyor. Turizm amacıyla seyahat ettiğinizi Bahamalar gümrük yetkililerine ispat etmek zorundasınız. Bunun için otel rezervasyonunuzu mutlaka yapın.

 5. 5 DOMİNİK CUMHURİYETİ

  5 dominik - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan ülkelerden Dominik Cumhuriyeti, vizesi havalimanında veya limanlarda 10$ karşılığında 30 gün olarak alınabiliyor. Pasaporta vize pulu olarak yapıştırılıyor. Schengen vizesi yoksa Avrupa üzerinden aktarmalı uçuşlarda transit vize almanız gerekebilir. Haziran-Kasım arasında fırtına ve kasırgalar görüldüğünden dikkatli olmalısınız.

 6. 6 YUNAN ADALARI

  6 yunan - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Komşumuzun vizesiz gidilen adaları; Rodos, Kos, Samos, Midilli, Sakız adalarıdır. Daha doğrusu kapıda vize uygulaması olan adalarıdır. Ve tabiki yine otel rezervasyonunuzu mutlaka önden yaptırmanız sizin yararınıza olacaktır.

 7. 7 BREZİLYA

  7 brezilya - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Güney Amerika kıtasının en büyük ve en kalabalık ülkesi Brezilya vize istemeyen ülkeler arasında ve ülkede 90 gün seyahat edebiliyorsunuz.

 8. 8 SEYŞELLER

  8SEYSELLER - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Hint Okyanusu’nda yer alan, Afrika’ya bağlı ada ülkesi olan Seyşeller vizesiz giriş yapılan ülkeler arasındadır. Ülkede 90 gün boyunca vizesiz kalabilirsiniz.

 9. 9 SİNGAPUR

  9 singapur - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Singapur da vizesiz giriş yapılan ülkeler listeside ve 90 gün kalış izni veriyor. Küçük bir şehir devleti olmasına rağmen gerek yarattığı iş hacmi ve gerekse çektiği turist sayısı ile insanı şaşırtıyor. Gezilecek yerler arasında;  Gardens By The Bay,  SuperTrees, Cloud Forest ile National Orchid Garden, Singapur Botanik Bahçeleri, Singapur Hayvanat Bahçesi yer alıyor.

 10. 10 BARBADOS

  10 barbados - 2019 Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ! - giriftt-travel, giriftt-funny

  Karayiplerde yer alan Kuzey Amerika ülkesi Barbados 90 gün vizesizdir. Tropik bir ülke olduğundan gitmek için Aralık-Mayıs arası tercih edilmelidir.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

45
45 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)