Sadece Japonya’da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey

1 dk. Okuma Süresi


Modern çağda, Japonya teknolojik olarak dünyanın geri kalanından bir adım önde olmak için iyi bir iş çıkardı.

Olumsuz coğrafi ve doğal koşulları, onları son derece yaratıcı ve verimli bir ulus yaptı. Ancak bazen yaratıcılıkları ve teknolojik ilerlemeleri, dünyanın geri kalanını şok ederek biraz fazla ileri gidiyor.

Kapsül otellerinden ahtapot aromalı dondurmaya, Japonların kendine özgü bir tarzı olduğunu söylemek zor değildir.

Bu şaşırtıcı Asya ülkesini ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Sadece Japonya'da bulabileceğiniz 10 çılgın şeye göz atın.

 1. 10 Tuhaf Otoparklar

  japonya 10 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Nispeten sınırlı bir ülke olarak Japonya, 126 milyondan fazla insana ev sahipliği yapıyor. Sonuç olarak, yer tasarrufu yerel halkın uğraşması gereken en önemli konulardan biridir. Ve park yeri de istisna değildir. Bir alışveriş merkezine gidecekseniz, muhtemelen bu resme benzer bir park yeri ile karşılaşacaksınız.

 2. 9 Asansör Operatörleri

  japonya 9 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Batı ülkelerinde, asansör operatörleri neredeyse tükendi. Büyük mağazalar ve oteller hizmetlerini artık masraftan tasarruf etmek için kullanmıyor. Ancak Japonya'da bu harika hizmet hala mevcut.

 3. 8 Japon Viskisi

  japonya 8 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Japon viskilerini hiç duydunuz mu? Bir tane denemelisiniz.

  Her boyutta mümkün olan her yerde mevcut olan Japon viskileri, kalitesiyle dünya çapında tanınmaktadır. Suntory'nin Hibiki markası geçtiğimiz günlerde çok sayıda “Dünyanın En İyi Viski” ödülü kazandı.

 4. 7 Dondurma Aromaları

  japonya 7 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Japonların sıradışı lezzetleri genel olarak iyi bilinir ancak yine de Batı insanlarını hayretler içinde bırakan bazı şeyler vardır. Dondurmanızın at eti, kaktüs, kömür veya ahtapot ile tatlandırılmasını ister misiniz?

 5. 6 Kulak Kamerası

  japonya 6 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Hiç kulağınızın içini görme ihtiyacı duydunuz mu? Bu Japon buluşu hayallerinizi gerçekleştirecek! Bu buluş sayesinde, bu büyük kulak kiri topaklarının nerede saklandığını tam olarak bileceksiniz.

 6. 5 Dünyanın En Kısa Yürüyen Merdivenleri

  japonya 5 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Dünyanın en kısa yürüyen merdivenleri, Kawasaki kentindeki More's Department Store'un bodrum katında bulunuyor. Sadece beş adıma sahip. Amerikalıların tembel olduğunu kim söyledi?

 7. 4 Ürpertici İntihar Ormanı

  japonya 4 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Çoğu insan için orman, koşuya çıkılacak, yürüyebilinecek, vahşi yaşamı izleyebilecek veya başka bir şekilde rahatlanan bir yerdir. Ama her zaman değil. Resmen Aokigahara olarak adlandırılan “İntihar Ormanı” Japonya'daki Fuji Dağı'nın dibinde bulunan 10 km karelik bir ormandır. Orman öyle yoğun bir ağaç dağılımına sahiptir ki, kelimenin tam anlamıyla rüzgarı bloke eder ve onu bir nedenle intiharlar için popüler bir yer haline getiren olağanüstü sessiz ve ürkütücü bir yer yapar. İstatistiksel olarak, her yıl yaklaşık 100 intihar ortaya çıkıyor.

 8. 3 Bisiklet, Bisiklet ve Daha Çok Bisiklet

  japonya 3 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Japonya'nın sınırlı park ve sürüş alanı olan dar bir ülke olduğunu zaten belirttik. Bu, bisikletleri en uygun ulaşım yöntemi haline getirir. Sonuç olarak ülke, tren istasyonları, alışveriş merkezleri ve kitlelerin toplandığı diğer yerler dışında bisiklet manzaralarıyla doludur.

 9. 2 Gaz Maskesi Adası

  japonya 2 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Honshu'nun güneydoğusunda bulunan Miyake-jima, aktif bir volkan olan Oyama Dağı'nın bulunduğu bir adadır. 2005'teki son patlamasından bu yana, sürekli olarak zehirli gaz sızdırıyor ve tüm sakinlerin her zaman bir gaz maskesi taşımasını gerektiriyordu. Havadaki kükürt seviyelerinde belirgin bir artış varsa, baskın alarmları çalıyor.

 10. 1 Kapsül Otel

  japonya 1 - Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 Çılgın Şey - giriftt-travel

  Bir Kapsül otel muhtemelen gelmiş geçmiş en çılgın Japon icadıdır. 1979'da tanıtılan bu “oteller”, seyahat eden işadamlarından, güvenle evlerine gitmeyen sarhoş insanlara kadar çeşitli müşterilere konaklama imkanı sunmaktadır.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

53
53 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)