SpaceX’in Mars Roket Prototipleri Bu Ay Uçmaya Hazır Olabilir !

1 dk. Okuma Süresi


SpaceX'in Starship roketinin iki ayrı prototipi Ağustos ayının sonundan önce uçmaya hazır olabilir. Ancak kısa bir uçuş mu yoksa tarihi bir yörünge macerası mı olacağı belli değil.

24 Ağustos'ta, SpaceX, Starship programını güncellemek için Teksas, Boca Chica'da bir sunum yapacak. Sunumu anlatan bir tweette Musk, SpaceX'in "3 gemi pilotu olan Starship Mk1'e neredeyse uçmaya hazır" olması gerektiğini söyledi. Bu, şirketin Mars'a bağlı roketinde büyük ilerleme kaydettiği heyecan verici bir işaret.

SpaceXin Mars Roket Prototipleri 1 - SpaceX'in Mars Roket Prototipleri Bu Ay Uçmaya Hazır Olabilir ! - giriftt-science
SpaceX şu anda biri Boca Chica'da ve diğeri de Cocoa, Florida'da olmak üzere Starship prototipleri üreten iki takıma sahip.

Elbette, roketlerin uçmaya hazır olması gerektiğini söylemek, SpaceX'in ay sonuna kadar onları yörüngeye göndereceğini söylemekle aynı şey değil.

Bununla birlikte, cumartesi günkü tweet'i Musk'un şirketinin roketteki ilerleyişi konusunda iyimser olduğu anlamına geliyor. Yapılacak Boca Chica sunumuna biraz fazladan heyecan katıyor.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

66
66 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)