Rus Yapımı Yaşlandırma Programı Bilgilerinizi Saklıyor Olabilir !

1 dk. Okuma Süresi


FaceApp, fotoğraftaki kişilerin çok daha yaşlı görünmesini sağlayan yaş filtresi sayesinde Google Play'de ve App Store'da en popüler ücretsiz uygulamadır. Ancak, FaceApp'ın kullanıcı verilerini nasıl ele aldığıyla ilgili endişeler bulunmaktadır.

FaceApp, ilk olarak 2017'de popüler oldu. Uygulama, insanların yüzlerini çeşitli filtrelerle değiştirmek için yapay zeka kullanılıyor. FaceApp'e eklenen fotoğraflar, kullanıcıya geri gönderilmeden önce işlenmek üzere bir sunucuya yükleniyor.

FaceApp'in hizmet şartları ve şirket lisansı; fotoğrafları ve kullanıcılar tarafından yüklenen bilgileri, adlarını, benzerliklerini ve seslerini içeren bilgileri ticari amaçlar için kullanmalarını sağlar. Hizmet şartları ayrıca FaceApp'ın uygulamadan silindikten sonra kullanıcı verilerini depolamaya devam edebileceğini söylüyor.

faceapp 1 - Rus Yapımı Yaşlandırma Programı Bilgilerinizi Saklıyor Olabilir ! - giriftt-science
Şirket, verilerin "belirli yasal yükümlülüklere" uymak için saklanabileceğini söylüyor. Ancak verilerin ne kadar süreyle saklanacağına dair bir sınırlama yok.

Ayrıca, FaceApp'in gizlilik politikası, uygulama tarafından toplanan tüm bilgilerin, FaceApp ve bağlı kuruluşlarının faaliyet gösterdiği ülkelere aktarılabileceğini söylüyor. Bu, kullanıcı fotoğraflarının ve uygulama verilerinin, uygulamanın geliştirme ekibinin dayandığı ülke olan Rusya'da depolanabileceği anlamına gelir.

FaceApp'in yaratıcıları ise bu konuyla ilgili yorum yapmaları istendiğinde sessiz kalmayı tercih etti.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

72
72 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)