PlayStation 5, Yeni Bir Denetleyiciye ve Resmi Bir İsme Sahip !

1 dk. Okuma Süresi


Sony yavaş yavaş ortaya çıkan PlayStation 5'i ortaya koyuyor.Birkaç detay şimdi daha açık. 2020 tatilinde geliyor. Adı "PlayStation 5". Ve kontrolöründe yeni özellikler var. Bunların hepsi salı sabahı PlayStation şefi Jim Ryan'ın yazdığı blog yazısında yayınlandı.

İsim ve sürüm penceresini bir kenara koyan duyuru, gelen konsolun yeni kontrol cihazının iki özel yönüne odaklanıyor. İlki, temelde modern kontrol cihazlarında muhtemelen aşina olduğunuz gürleme özelliğinin 2.0 sürümü olan “dokunsal geribildirim” dir.

ps5 1 1 - PlayStation 5, Yeni Bir Denetleyiciye ve Resmi Bir İsme Sahip ! - giriftt-science
Haptics'in kullanımı oyunlarda yeni bir fikir değil, “HD Rumble” olarak adlandırılan Nintendo'nun Switch Joy-Cons'unun ana başlıklarından biriydi. Haptics, geleneksel gürülmeden aldığınız daha genel sallanmaya biraz fazla ilgi gösteriyor.

Ryan'ın yazdığı örnek, “bir yarış arabasında duvara çarpmak, futbol sahasında mücadele etmekten çok farklı. Çim alanlardan geçerken ya da çamurdan akarken çeşitli dokular için bile bir fikir edinebilirsiniz.” diyor.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

65
65 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)