Microsoft 60 Günde Bir Şifre Değiştirmeyi Kaldırıyor !

1 dk. Okuma Süresi


Güvenli bir şifre bulmak zordur. Bu yüzden bir kullanıcının 60 günde bir şifre değiştirmesini talep etmek, birçok insanı korkutur ve daha zayıf bir güvenlik sağlar. Microsoft bunu fark etti ve Windows 10’da varsayılan parola son kullanma tarihini kaldırmaya karar verdi.

Kuruluşlar, Windows 10’u onlarca, yüzlerce hatta binlerce çalışana dağıtırken, varsayılan güvenlik çok önemlidir. Bu nedenle Microsoft, daha güvenli bir işletim sistemi sağlamak için kullanılabilecek Microsoft tarafından önerilen yapılandırma ayarlarından oluşan Windows güvenlik taban çizgilerini sağladı.

microsoft sifre 1 - Microsoft 60 Günde Bir Şifre Değiştirmeyi Kaldırıyor ! - giriftt-science

Temel çizginin bir parçası olarak, Microsoft geçmişte 60 günlük bir şifre politikası öngörmüştür. Bu, her kullanıcının şifresini birkaç ayda bir değiştirmesi gerektiği anlamına gelir. Ars Technica’nın bildirdiği gibi, Windows 10 v1903’ün piyasaya sürülmesiyle, parola son kullanma tarihi temelden değişiyor. Çünkü bunun güvenlik açısından zararlı olduğuna karar verildi.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

61
61 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)