Instagram, Verilerini Kötüye Kullanan Uygulamalar Bulanlara Ödeme Yapacak !

1 dk. Okuma Süresi


Instagram, kurallarını ihlal eden üçüncü taraf uygulamaları kökten silmek konusunda ciddileşiyor.

Şirket özellikle Instagram verilerini kötüye kullanan üçüncü taraf uygulamaları bulmayı amaçlayan yeni bir hata ödül programı duyurdu. Facebook, programı ilkbaharda uygulamaya koydu, ancak şimdiye kadar Instagram için geçerli değildi.

Business Insider'in bir kez şirketin "tercih edilen pazarlama ortaklarından" biri olarak lanse edilen HYP3R'nin konum verilerini çıkardığını bildirmesinin ardından Instagram'nın yeni hata ödül programı iki haftadan az bir sürede gerçekleşti. Milyonlarca Instagram kullanıcısının hesabı hizmet şartlarını ihlal ettiği için kaldırıldı.

instagram 1 - Instagram, Verilerini Kötüye Kullanan Uygulamalar Bulanlara Ödeme Yapacak ! - giriftt-science
Olay, Instagram'ın Facebook'u rahatsız eden veri kötüye kullanımından güvenli olmadığını hatırlattı. HYP3R'nin yanı sıra, bilgisayar korsanları başarıyla kimliğe büründü yüksek profilli hesapları çalmak için Instagram analiz hizmetlerini kullandı.

Instagram güvenlik mühendisi Dan Gurfinkel bir blog yazısında, "Amacımız, Instagram'da paylaşılan bilgilerin korunmasına yardımcı olmak ve güvenlik araştırmacılarını bize potansiyel kötüye kullanımı bildirmeleri için teşvik etmektir." dedi.

Ek olarak, Instagram yeni çıkacak alışveriş özelliklerini test etmek için yalnızca davetiyeye yönelik bir hata ödül programı başlatıyor. "Ödeme" olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların Instagram'dan çıkmadan markaların ürünlerini satın almalarını sağlayacak.

Şirket, Mart ayından bu yana hizmeti bir avuç marka ile test ediyor. Her ne kadar Instagram daha fazla ödeme yapılabiliyorsa da ve Instagram bunu paylaşmasa da, güvenlik araştırmacılarını bu özelliği “stres testine” davet ediyor olması özelliği, resmi bir lansmanın daha yaklaştığını gösteriyor.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

79
79 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)