Huawei’nin Akıllı Telefon Büyümesini Durduracak Hiçbir Şey Yok !

2 dk. Okuma Süresi


ABD’de telefon satmadan bile, Çin teknoloji titanı Huawei dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olma yolunda ilerliyor.

IDC’nin en son akıllı telefon gönderim raporuna göre Huawei, kendisini dünyanın en büyük ikinci akıllı telefonu üreticisi olarak geliştirdi ve Apple’ı üçüncü sırayı aldı. Huawei’nin bir sonraki görevi Samsung’u devirmek.

IDC’nin raporuna göre Huawei, telefon sevkiyatlarının 2019’un ilk çeyreğinde büyüdüğünü gören “pazarın zirvesindeki” tek akıllı telefon şirketi idi.

Huawei’nin yılın ilk çeyreğinde yıllık %50,3 artışla 59,91 milyon akıllı telefon gönderdiği bildirildi. IDC, Huawei’nin astronomik telefon büyümesini, Çin’deki “düşük seviyeden yükseğe, yüksekten düşüğe tüm bölümleri hedefleyen çok yönlü bir portföye” bağlanıyor. Ek olarak, pazar analitik şirketi Huawei’nin yüksek kaliteli telefonlarının düşük fiyatlı cihazlar için daha fazla marka bağlılığı yaratmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Buna karşılık, sırasıyla şimdi üçüncü ve birinci sırada olan Apple ve Samsung, telefon sevkiyatlarında düşüş olduğunu gördü.

IDC’ye göre, Apple’ın iPhone’u bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30,2 düşüş gösterdi. Şirket, 2019 yılının ilk çeyreğinde tahmini bir 36.4 milyon cihaz (Apple’ın artık cihaz satışlarını paylaşmadığı bir tahmin) tahmini olarak satılıyor.

huawei 1 - Huawei'nin Akıllı Telefon Büyümesini Durduracak Hiçbir Şey Yok ! - giriftt-science

Bu arada Samsung, telefon sevkiyatlarında da bir düşüş gösterdi. IDC, Samsung’un yıldan yıla yüzde 8,1 düşüş gösteren yaklaşık 71,9 milyon akıllı telefon gönderdiğini söyledi.

Apple ve Samsung’un akıllı telefon satışlarının düşmesi hiç kimseye sürpriz olmamalı. Hem Apple hem de Samsung, cihazlarını daha uzun süre tutanlar, ABD ile Çin arasındaki gerilimleri takas etme ve Çinli tedarikçilerin zorlu rekabet etmesi gibi çeşitli nedenlerle akıllı telefon satışlarını düşürme konusunda yatırımcıları uyardı.

Yıllar boyunca, Huawei ve Xiaomi ve OnePlus gibi Çinli akıllı telefon üreticileri Samsung ve Apple’a saldırıyorlardı, ancak yakında onları bitirecek gibiler.

Samsung ve Apple, ABD’de sadık bir müşteri kurulum üssünün tadını çıkarırken, Çinli akıllı telefon üreticileri yalnızca tasarım konusunda rekabet etmekle kalmıyor, aynı zamanda en yeni telefonlarını yeni gösterişli yeni yeniliklerle geliyor.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

71
71 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)