Google’ın Takvim Etkinlikleri Oluşturmak İçin ‘.new’ Kısayolu Var !

1 dk. Okuma Süresi


Geçtiğimiz yıl Google, birkaç saniye içinde size yeni bir Doküman, Sayfa, Slayt, Site veya Form oluşturmanın yolunu gösteren kısayollar sundu. Hayatınızı kolaylaştırıyorlarsa, Google’ın Takvim’deki yeni kısayolunu da beğenebilirsiniz. Artık tarayıcınızın adres çubuğuna "cal.new" veya "meeting.new" yazarak yeni Takvim etkinlikleri ekleyebilirsiniz. "Oluştur" düğmesine ve sonra "Diğer Seçenekler" e dokunarak geleneksel olarak erişebileceğiniz tam etkinlik düzenleme sayfasını açabilirsiniz. Orada, etkinliğiniz için bir başlık, konumu, süresi, notlar ve diğer ayrıntıları ekleyebilir ve bunun için bildirim ayarlayabilirsiniz.

İşte daha da kullanışlı hale geldiği yer: Birden fazla hesaba etkinlik eklemek zorundaysanız, önce profilleri değiştirmek zorunda kalmadan kolayca yapabilirsiniz. Sadece "cal.new" veya "meeting.new" yazıp sonuna bir sayı ekleyin. Örneğin, "cal.new/1/," yazmanız, giriş yaptığınız ilk hesap için bir etkinlik oluşturmanıza izin verirken, "cal.new/2/" etkinliği ikinci hesabınıza kaydeder.

takvim 1 - Google’ın Takvim Etkinlikleri Oluşturmak İçin '.new' Kısayolu Var ! - giriftt-science


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

75
75 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)