Google Yıllarca ıPhone’lardan Bilgi Çalmış !

1 dk. Okuma Süresi


Potansiyel olarak şimdiye kadar iPhone kullanıcılarınA en büyük saldırılarından biri olarak lanse edilen Google, iPhone'lara kötü amaçlı yazılımlar sunmak için bir web sitesi koleksiyonunun saldırıya uğradığını ve iOS açıklarını takip eden saldırıların yanı sıra yıllarca denetlenmeyen ve keşfedilmemiş durumlara maruz bıraktığını ortaya koydu.

Hack'ler, her hafta binlerce ziyaretçi alan adsız sitelere sıfır etkileşimli kötü amaçlı yazılım yükler. Siteleri ziyaret etmek kullanıcıların iPhone'larına bir izleme implantı sunabilir.

google vs iphone 1 - Google Yıllarca ıPhone'lardan Bilgi Çalmış ! - giriftt-science
Google, implantın "iMessages, fotoğraflar ve GPS konumu gibi özel verileri gerçek zamanlı olarak çalabileceğini"; aynı zamanda kullanıcıların parola verilerine, Google Hangouts gibi mesajlaşma uygulamalarında gönderilen ve alınan mesajların düz metinlerini içeren veritabanı dosyalarına ve hatta WhatsApp, iMessage ve Telegram dahil olmak üzere uçtan uca şifreli uygulamalara erişebiliyordu.

İPhone yeniden başlatıldığında kötü amaçlı yazılım silinir, ancak enfeksiyon sırasında elde edilen hassas bilgiler hala cihazı, kullanıcısını ve çevrimiçi yaşamlarını saldırıya açık hale getirebilir.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

50
50 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)