Google Yakında Bir Ekran Görüntüsü İle Arama Yapmanıza İzin Verebilir !

1 dk. Okuma Süresi


Google, “Ekran Görüntülerini Düzenle ve Paylaş” ve “Ekranımda Ne Var” başlıklı iki mobil ekranla ilgili özelliği eşleştirmek üzere olabilir. Google 10.61 uygulamasının en yeni sürümüne yerleştirilen "Akıllı Ekran Görüntüleri" adlı yeni bir özellik, bir ekran görüntüsü aldığınızda güncellenmiş bir araç çubuğu getiriyor. Daha önce olduğu gibi, çekimi göndermek için favori uygulamanızı düzenleme, paylaşma ve kullanma seçeneğine sahip olursunuz, ancak en son sürümle yeni bir seçenek var: Lens.

Lens'i seçerek arama yapabilir, optik karakter tanıma (OCR) yapabilir veya görsel olarak benzer öğeleri bulabilirsiniz. Mevcut açıklama, kırpma ve paylaşım düzenleme araçları muhtemelen olduğu gibi kalacak.

Yeni Lens işlevinin tüm ekran görüntüleri için mi yoksa yalnızca Google Arama’da çekilenler için mi çalışacağı henüz belli değil. Bununla birlikte, Lens'in diğer Google Asistan işlevlerinden üstlendiği gibi, ekran aramasının yerini alacak gibi görünüyor.

google lens 1 - Google Yakında Bir Ekran Görüntüsü İle Arama Yapmanıza İzin Verebilir ! - giriftt-science


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

80
80 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)