Google, 1,10 milyar $ Tazminata Mahkum Edildi !

1 dk. Okuma Süresi


Dört yıllık bir soruşturmanın ardından Google, Fransız makamlarına yaklaşık 1.10 milyar $ ödemeyi kabul etti. Çünkü ülkedeki vergi faaliyetlerini tam olarak ilan etmedi. Ödeme, 500 milyon Euro tutarında para cezası ve 465 milyon Euro tutarındaki ek vergileri kapsıyor.

Google’ın Avrupa Birliği’ndeki vergi durumu her zaman çekişmeli olmuştur. Kıtada ticaret yapmasına rağmen çoğu Avrupa ülkesinde çok az vergi öder. Çünkü bir kaçamak İrlanda'da bir kabuk şirketi işleterek vergi ödemelerini önler. Bu iyi bilinen kaçamak çifte İrlanda düzenlemesi olarak adlandırılır ve tarihteki en büyük vergi kaçınma aracı olarak tanımlanmıştır.

Google yaptığı açıklamada;“Fransa’da uzun yıllardır devam eden vergi ve bununla ilgili ihtilaflar çözdük. Anlaşmalar, bugün bir Fransız mahkemesi tarafından emredilen 500 milyon Euro tutarında bir ödemenin yanı sıra, ödemeyi kabul ettiğimiz 465 milyon Euro tutarındaki ek vergilerden oluşuyor. Ve bu büyük ölçüde önceki mali sonuçlarımıza da yansımıştır. Dünyada faaliyet gösteren şirketler için net bir çerçeve sağlamanın en iyi yolunun uluslararası vergi sisteminin koordineli reformu olduğuna inanmaya devam ediyoruz.” dedi.

google ceza 1 - Google, 1,10 milyar $ Tazminata Mahkum Edildi ! - giriftt-science


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

48
48 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)