Ford’un İnsansı Robotları Yakında Kargolarınızı Evinize Kadar Getirebilir !

1 dk. Okuma Süresi


Kendi kendini süren teslimat araçları geldiğinde, paketleri araçtan kapıya kadar götürmek zor olacak. Ford'un Agility Robotics’in insansı robotu olan Digit’le olan ortaklığı bu noktada işe yarıyor.

Asıl sorun, Digit gibi iki bacaklı bir robot görmenin, özellikle yaratık benzeri bacaklarının üzerinde garip bir şekilde yürüdüğü ve öne doğru eğildiği zaman ya da sinsi bir şekilde teslimat aracının arkasından indiği zaman, ürkütücü ve rahatsız edici olabilir.

digit 1 - Ford'un İnsansı Robotları Yakında Kargolarınızı Evinize Kadar Getirebilir ! - giriftt-scienceFord, Digit'i insanlar bir aracın arkasından teslimatları dağıtmada yardımcı olmadıklarında, 40 pound'luk paketleri taşımak için kullanmayı planlıyor. Robot, merdivenlerde yukarı ve aşağı yürüyebilir, yolundaki engellerin etrafından dolaşabilir ve bir şeye çarptıktan sonra bile dengede kalabilir.

Digit, LiDAR sensörlerine ve kameralarına sahiptir ve ayrıca kendi kendini süren araca "bağlanabilir", böylece araçtaki veri ve bilgiler robota gönderilir. Robotun ön kapıya sorunsuzca girmesini sağlamak için fütüristik bir zihin yapısı gibi.

Çeviklik açısından Digit hala test ediliyor. Ancak 2020'nin başında robotun teslimatlara başlaması bekliyor. Ford'un kendi kendine süren araç planları ise 2021'de başlayacak.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

83
83 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)