Facebook Hakkınızda Sandığınızdan Çok Daha Fazlasını Biliyor !

1 dk. Okuma Süresi


Facebook, kişisel hayatınız hakkında düşündüğünüzden daha fazla şey biliyor olabilir.

Bazı reklamverenler, kullanıcının kredi puanına göre reklamları göstermek için Facebook tarafından sağlanan verileri kullanabilir. Bunların hepsi, şirketin veri paylaşım anlaşmalarıyla ilgili yeni soruları akla getiriyor.

Facebook'un kullanıcılarının mobil cihazları hakkındaki verilerini telekom şirketleri ile paylaşmak için kullandığı araca “Actionable Insights” adı verilir. Facebook, aracın amacının taşıyıcıların zayıf bağlantıya sahip bölgelerde daha iyi hizmet almalarına yardımcı olmak olduğunu belirtti. Ancak, bu telekomünikasyonların hedefli reklamlar oluşturmasına yardımcı olmak için topladığı bilgileri de kullanıyor.

facebook reklamveren 1 - Facebook Hakkınızda Sandığınızdan Çok Daha Fazlasını Biliyor ! - giriftt-worldlife, giriftt-science
Facebook'un topladığı bilgiler, konum ve demografik bilgiler gibi şeylerin yanı sıra arkadaşlarınızla ilgili bilgileri de içerir. Sosyal ağ daha sonra toplanan verileri telekom ortaklarından bazılarına aktarır.

Facebook ortaklarına “Actionable Insights, bireysel müşterileri kredi itibarına dayandırmak için kullanılabileceğini” söyledi.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

72
72 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)