Elon Musk, SpaceX Uydularının 60’ını Gösterdi !

1 dk. Okuma Süresi


Elon Musk, bize roket şirketinin tüm dünyaya ultra hızlı internet getirme konusundaki cesur planına ilk bakışını gösterdi.

Musk, Cumartesi günü SpaceX'in Falcon roketine paketlenmiş 60 uydu görüntüsünü ve küresel uydu ağ iletişiminin yeni detaylarını tweetledi.

space x ve musk 1 - Elon Musk, SpaceX Uydularının 60'ını Gösterdi ! - giriftt-scienceMusk; "SpaceX, roketi çarşamba günü atmayı planlıyor." dedi.

Falcon 9 roketi, yaklaşık olarak 70 metre yüksekliğinde. Uydular, Musk'un benzeri görülmemiş internet sağlayan uzay aracı ağı kurma planlarının bir parçası.

Musk ilk olarak 2015 yılında fikri açıkladı ve yaklaşık 12.000 uydudan oluşan bir filo oluşturmayı hedefliyor. SpaceX, bu ve başka bir yüksek profilli projeye hazırlanırken fon yaratmayı hızlandırıyor.

İkonoklastik girişimci hedeflerine ulaşırsa, dünyanın dört bir yanındaki internet kullanıcılar, nerede yaşadıklarına bakılmaksızın ortalamadan 40 kat daha hızlı indirme ve yükleme hızlarını görebilirler.

Musk ve Space X, hizmet için ne kadar ücret talep edeceklerini söylemedi. Ancak amaç, düşük fiyatlı olması.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

53
53 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)