Bu Kasabada Araba Anahtarları Gizemli Bir Şekilde Çalışmayı Durdurdu ! Peki Neden ?

1 dk. Okuma Süresi


Cleveland bölgesindeki düzinelerce aileyi etkileyen şaşırtıcı bir olay nihayet çözüldü.

Amerika'nın Ohio kentinde küçük bir kasabada yaşayan insanlar, kablosuz araba anahtarlarının ve garaj kapısı anahtarlarının çalışmadığını fark etti.

Arabalar kasabadan ayrıldıklarında anahtarlar çalışmaya başlıyordu. Ancak araçlar kasabaya geri döndüğünde anahtarlar tekrar etkisiz hale geliyordu.

Hiç kimse bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyordu. Bazı insanlar durumun bölgede bir NASA araştırma merkezine bağlı teknolojik tehlikelerle ilgili olabileceğini öne sürdü.

Ancak şehir yetkilileri de dahil olmak üzere hiç kimse arızanın kaynağını bulamadı.
araba anahtari 1 - Bu Kasabada Araba Anahtarları Gizemli Bir Şekilde Çalışmayı Durdurdu ! Peki Neden ? - giriftt-scienceTüm şüpheleri boşa çıkaran derin bir soruştrurma sonucunda kasabanın radyo vericilerinin kapanmasının ardındaki tek suçlunun korsan bir cihaz olduğu bulundu.

Cihaz, yerel elektronik meraklıları tarafından icat edilmiş. Ev yapımı bir cihaz… Bodrum katında çalışırken, evin üst katında birisinin olup olmadığını bildirmek için tasarlanmış.

Cihaz sürekli olarak 315 megahertzlik bir sinyal veriyordu. Ama cihazın kötü niyetli bir amacı yoktu.

315MHz ile 433MHz radyo bandında çalışan bu sürekli yayın, araba kapıları ve garaj kapılarına yerleştirilen radyo cihazı sinyalini etkili bir şekilde durdurdu.

Sadece bir evde kullanılan telsiz cihazın, diğer komşuların teknolojik donanımlarında kolayca yayılması biraz korkutucu olsa da ancak yetkililer duruma hemen el koydu ve cihaz devre dışı bırakıldı.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

90
90 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)