Bir ‘Vampir’ Olduğu Düşünülen Kalıntıların DNA’sından Kim Olduğunu Bulunmuş Olabilir !

1 dk. Okuma Süresi


O kadar uzun zamandır mezarıydı ki kalbini yakmak için ailesi mezarı açarken, organları ayrışmıştı ve kalbi orada değildi.

Kafasını ve uzuvlarını alıp kafatasının ve kemiklerin tasarımında kaburgalarının üstüne yeniden yerleştirdiler. Sonuçta o bir "vampir" idi ve 1800'lerin başlarında kırsal New England'da yaşamıştı.

İşleri bittiğinde, onu taş sıralı mezarına soktular. Mezarında "JB 55" yazıyordu.

Şimdi, ülkenin en çok çalışılan "vampir"inin ölümünden 200 yıl sonra, DNA çalışmaları onun olası ismini buldu: John Barber.

Muhtemelen çalışkan bir çiftçiydi. Üst ön dişlerini sivriydi. Sağ iyileşmemiş kırık bir yaka kemiği vardı. Muhtemelen tüberkülozdan korkunç bir şekilde ölmüştü, bu da kaburgalarının yaralanmasının çok kötü olmasıydı.

vampir 1 - Bir 'Vampir' Olduğu Düşünülen Kalıntıların DNA'sından Kim Olduğunu Bulunmuş Olabilir ! - giriftt-worldlife, giriftt-science
Connecticut’taki Griswold’daki bir çakıl ocağında tabutunun keşfedilmesiyle 1990’da başlayan bir vakadaki en son bulgular, Delaware’deki DNA laboratuvarında bulunan uzmanlar tarafından hazırlanan yeni bir raporda bulunmaktadır.

Rapor, 23 Temmuz'da, Silver Spring'deki Maryland Ulusal Sağlık ve Tıp Müzesi'nde yapılan çalışmanın ve kalıntıların nerede yapıldığıyla ilgili bir sunumda özetlendi.

Bu olağandışı çünkü Barber, ülkenin bilim insanları tarafından kemikleri incelenen tek sözde "vampiri" olabilir.

Charla açıklamasında, "Bu dava 1990'lardan bu yana bir gizem olmuştur. Artık teknolojik yetenekleri geliştirdiğimize göre, JB 55’in kim olduğunu gizemini çözüp çözemeyeceğimizi görmek için tekrar ziyaret etmek istedik.” dedi. Ve muhtemelen onun kimliğini buldular. Şimdi ailesini ve ondan geri kalanları araştıracaklar.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

98
98 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)