Apple, Mac’e Daha Fazla iOS Özelliği Getirmeyi Planlıyor !

1 dk. Okuma Süresi


Görünüşe göre Apple, iOS ve macOS ekosistemlerini birleştirme hedefine yaklaşıyor.

9to5Mac’tan yeni bir rapora göre, Screen Time ve Siri Shortcuts da dahil olmak üzere daha fazla iOS özelliğini 2019’da daha sonra macOS’a taşımayı planlıyor. Rapora göre, güncelleme muhtemelen Haziran ayında macOS 10.15 kapsamında Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansında (WWDC) gösterilecek.

Güncelleme ile, Apple’ın belirli uygulamaları ne kadar süreyle kullanacağınızla ilgili sınırları belirlemenizi sağlayan Ekran Saati özelliklerine, macOS’taki Sistem Tercihleri’nden erişilebilir. Özelliğin Mac’te, iOS’ta olduğu gibi çalıştığı bildirilir. Önceden belirlenen zaman sınırınıza ulaştığınızda, bir bildirim alır ve uygulamayı kapatma seçeneğiniz olur.

macos 1 - Apple, Mac’e Daha Fazla iOS Özelliği Getirmeyi Planlıyor ! - giriftt-science

 

2018’de WWDC’de, Apple’ın macOS’a getirmeyi planladığı yeni bir iPhone özelliği: Siri Kısayolları. Apple’ın İş Akışı uygulamasını edinmesinin sonucu olan Siri Kısayolları, en sık kullandıklarınız için sesle etkinleştirilen kısayollar oluşturmanıza izin vererek daha fazla uygulamanın Siri ile çalışmasına izin verir.

Bu birkaç nedenden dolayı önemli bir güncelleme olacaktır. Siri desteği, Mac uygulamalarını daha kullanışlı hale getirir (Apple’ın Siri’nin masaüstü sürümünde iyileştirmeler üzerinde çalıştığını da bildirir). Ancak, iOS geliştiricilerin uygulamalarını macOS’a getirmelerine yardımcı olacaktır.

Apple yakında geliştiricilerin hem iOS hem de macOS üzerinde çalışan uygulamaları bir kerede oluşturmasına izin verecek. “Marzipan” olarak adlandırılan çaba, 2017 yılına kadar söylentilerle yıllardır işlerinde olmuştur. Apple, iOS uygulamalarını Mac’e getirme planlarının olduğunu ancak daha fazla ayrıntı belirtmediğini onayladı.

Şimdi, bu planlar daha uzağında gibi görünüyor. Marzipan ve Mac’e gelen diğer iOS özellikleri hakkındaki söylentilerdeki yükselişe rağmen, kesinlikle Haziran ayında WWDC’de gerçekleşen bir açılış nedeniyle olduğu görülüyor.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

64
64 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)