Apple, Hindistan’daki Tedarikçi İşçilere Sağlık Eğitimi Veriyor !

1 dk. Okuma Süresi


Cupertino merkezli iPhone üreticisi, Apple tedarikçisi Wistron Corporation’ın Hindistan’daki üretim tesisinde çalışanlar arasında sağlık eğitiminde önemli bir ilerleme olduğunu belirtti. 13. yıllık “Tedarikçi Sorumluluk İlerleme Raporu” nda Apple, Hindistan’daki tedarikçi işçiler için erken kanser teşhisi konusunda yüzde 85, beslenme konusunda yüzde 60, diyabet, hipertansiyon ve kolesterol konusunda yüzde 54 oranında artış olduğunu söyledi.

Apple, 2018 yılında 17,3 milyon tedarikçi işçiye işyeri hakları konusunda eğitim verdi.1.. 5 - Apple, Hindistan’daki Tedarikçi İşçilere Sağlık Eğitimi Veriyor ! - giriftt-science
Tayvan merkezli Wistron Corporation şu anda ülkedeki diğer genişleme planları arasında Bengaluru’daki tesisinde iPhone’lar üretiyor. 2017 yılında Apple, sağlık zincirini, tedarik zincirindeki kadınlara sağlıklarını koruma konusunda bilgi vermek amacıyla Çin’deki çeşitli tedarikçi tesislerinde eşler arası bir eğitim modeli kullanarak başlattı. Apple, geçtiğimiz günlerde çıkan raporda, “Sağlık programı Hindistan’a genişledikçe, tedarikçi çalışanların sağlığı ve refahının ihtiyaç değerlendirmesi için St. John’s Tıp Koleji (Bengaluru’da) ile ortaklık yaptık.” dedi. İPhone üreticisi, “Değerlendirme bulgularına dayanarak, önemli alanlarda sağlık bilgisini geliştirmek için bir eğitim müfredatı geliştirdik ve başlattık. St. John’s, çeşitli tedarikçi kafeteryalarında iyileştirmelere yol açan beslenme danışmanlığı da sağladı” dedi.

Apple, 2020 yılına kadar dünya çapındaki tedarikçilerinden bir milyon kişiye sağlık bilinci programlaması getirmeyi hedeflemekte. 2018 itibariyle, 250.000’den fazla tedarikçi çalışanı küresel olarak sağlık eğitimine katılmıştır. Genel olarak Apple, 17.3 milyon tedarikçi çalışanını işyeri hakları konusunda eğitmiş ve 3.6 milyonu, 2018 yılında dünya çapında ileri eğitim ve beceri eğitimi almıştır.

Apple, 2018 yılında 30’dan fazla ülkede tesislerin 770 değerlendirmesini gerçekleştirerek, şirketin tedarikçi harcamalarının yüzde 93’ünü karşıladı.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

75
75 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)