2020 iPhone’larında Ekran Üzerinde Parmak İzi Okuyucu Olabilir !

1 dk. Okuma Süresi


Samsung ve Huawei gibi rakipleri bir süredir ekran parmak izi sensörleri kullanıyor olsa da, Apple Face ID'ye geçti. Ancak şirketin, Face ID ile uyum içinde çalışacak ve 2020'ye kadar hazır olabilecek ekran parmak izi teknolojisini geliştirdiği bildiriliyor.

Apple'ın orijinal Touch ID'si gibi ön parmak izi okuyucuları genellikle akıllı telefonların arkasındakilerden daha uygun. Bununla birlikte, modern, tüm ekranlı akıllı telefonlar, ekranın altına gömülü olarak öne bakan sensörleri gerektirir. Bu nedenle, Apple, en son telefonları için teknolojiyi Face ID lehine çekmeye karar verdi. Ekranın altındaki bir sensör, 2013'te iPhone'da öncülük ettiği parmak izi teknolojisine geri dönmesine izin verecek.

touch id 1 - 2020 iPhone'larında Ekran Üzerinde Parmak İzi Okuyucu Olabilir ! - giriftt-science
Yeni sensör gelecekteki iPhone'lara ulaşırsa, kullanıcılar cihazlarının kilidini açabilir ve Face ID'yi veya parmak izlerini kullanarak işlemleri doğrulayabilir. Bununla birlikte, Apple'ın testi ilk başta başlamazsa, Bloomberg'e göre bu özellik 2021 yılına kadar gelmeyebilir.

Apple, gelecek haftaki etkinliğinde tanıtılacak olan iPhone'lar için yeni bir Face ID sensörünü piyasaya sürecek ve gelişmiş düşük ışıkta fotoğrafçılık, kırılmaya dayanıklı cam, gelişmiş su direnci ve daha yüksek hızlar görmeyi bekleyebilirsiniz.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

68
68 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)