Walmart Tesla’yı Güneş Paneli Yangınları Nedeniyle Dava Etti !

1 dk. Okuma Süresi


Walmart Salı günü Tesla'nın güneş panellerini suçlayarak şirkete dava açtı.Perakende devi Tesla'yı "ağır ihmal ve endüstri standartlarına uymamak" ile suçladı.

Bunun nedeni genellikle davaların “sistemlerin kurulmasına aceleci ve ihmal edici bir yaklaşım” olarak girmesidir. Ayrıca dava, Tesla'nın "temel güneş sistemi ve bilgisine sahip olmayan güneş sistemlerini denetlemek için bireyleri rutin olarak kullandığını" iddia ediyor.

Walmart sözleşmeyi ihlal ettiği için dava açıyor ve Tesla'dan güneş panellerini 244 Walmart bölgesinden çıkarmasını ve ayrıca yangınlardan kaynaklanan hasarları ödemesini istiyor.

Dava ayrıca, Tesla'nın 2016 yılında edindiği SolarCity hakkında da ilginç bir bölüm içeriyor. SolarCity'nin, mümkün olduğu kadar çok sayıda güneş paneli kurarak kazancını artırmayı amaçladığı, ancak bunu çok kısa sürede yaptığı ve hatalı güneş paneli kurulumlarına yol açtığı iddia edildi.

walmart tesla 1 1 - Walmart Tesla'yı Güneş Paneli Yangınları Nedeniyle Dava Etti ! - giriftt-motosport


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

68
68 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)