Tesla Sentry Mode yani Nöbetçi Modu Hırsızları Yakalıyor !

1 dk. Okuma Süresi


Tesla Model 3 sahibi Jed Franklin’in San Francisco’da park ettiği Tesla’nın arka koltuktaki camını kıran ve arabaya giren bir adamın. Tam görünümünün yanı sıra Sentry Mode’un tetiklendiğine dair bir uyarı almasının ardından polisi uyardığını bildirdi.

Video sayesinde San Francisco Polisi, ikinci derece hırsızlık suçlamaları ve denetimli serbestlik ihlali nedeniyle tutuklanan 21 yaşındaki Jeremiah Jefferson’u hırsız olarak yakalamayı başardı.

tesla hirsizlik 1 - Tesla Sentry Mode yani Nöbetçi Modu Hırsızları Yakalıyor ! - giriftt-motosport

Tesla’nın Nöbetçi Modu, ev alarmına benzer. Etkinleştirildiğinde, önce bekleme moduna geçer ve tehditleri tespit etmek için otomobilin harici kameralarını kullanır. Arabaya yaslanan biri gibi “asgari” bir tehdit tespit ederse, uyarı durumuna geçer ve aracın ekranında kameraların kayda geçtiğini gösteren bir mesaj görüntüler.

Otomobil birisinin içeri girdiğini tespit ederse, alarm durumuna geçer ve ekrandaki parlaklığı arttırır ve maksimum ses seviyesinde müzik çalar. Ayrıca, sahibine bir mesaj gönderir ve olayın bir video kaydını indirmelerini sağlar.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

65
65 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)