Zencefil Tüketmenin Faydaları !

2 dk. Okuma Süresi


Bu büyülü baharatın size tonlarca sağlıklı yarar sağlayabileceğini biliyor muydunuz?

Tek başına bu küçük kök, kanserli hücreleri koruyabilir, düzgün nefes almanıza yardımcı olabilir ve spor salonunda uzun yorucu bir antrenmandan sonra size biraz rahatlama sağlayabilir.

İşte zencefil tüketmenin faydaları…

Günlük zencefil tüketimi kas ağrısını %25 oranında azaltabilir!

İyi bir antrenmandan sonra kaslarınızın etrafındaki sertliği hissedin. Bu 1. günde ve 2. günde iyi bir işaret. Fakat bir ay sonra bile aynı acıyı hissediyor musunuz? O zaman zencefilin kaslarınızı rahatlatmak için çalışmasına izin verin. Araştırmacılar günlük zencefil tüketiminin egzersizden kaynaklanan ağrıyı azaltabildiğini bulmuşlardır.

zencefil 1 - Zencefil Tüketmenin Faydaları ! - giriftt-health
Zencefilin bileşikleri astım semptomlarının tedavisinde etkili olabilir!

Dünyanın dört bir yanından yemek uzmanları ve hatta şefler, zencefilin hem tatlı hem de lezzetli yemeklere ekstra lezzet katmanın harika bir yol olduğunu düşünüyorlar. Fakat zencefilin astım problemini önlemeye yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?

Zencefil tüketmenin, nefes alma problemini çözmede gerçekten yardımcı olabileceğini kim düşünürdü ki? Araştırmacılar, baharatlı kökün saflaştırılmış bileşenlerinin, astım hastalarının daha kolay nefes almasına yardımcı olabilecek özelliklere sahip olabileceğini de buldular.

Zencefil kökü takviyesi, kolon kanserini önleyebilir!

Yapılan bir araştırma, zencefilin düşük kolon enflamasyon belirteçlerini yükselttiğini ve zencefil takviyesinin kolon kanserinin önlenmesinde bir ajan olarak etki yapma potansiyeline sahip olabileceğini göstermiştir.

Zencefil bebeklerde ishali önleyici bir gıda olabilir!

Bir araştırma, zencefilin gelişmekte olan birçok ülkede bebek ölümünün önde gelen nedenlerinden biri olan bakteri kaynaklı ishal tedavisi olarak görülebileceğini ortaya çıkardı. Bu bulgular, durum için ilaç tedavisine ucuz ve alternatif yolunu açabilir.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

34
34 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)