Yoga Nedir ? Yoga Hakkında Yanlış Bilinenler !

1 dk. Okuma Süresi


‘Yoga’ kelimesi, Hindistan’ın zengin antik kültürünü hatırlatıyor. Sanskritçe’de yoga kelimesi, beden, zihin ve ruhun birleşmesi olan “birleşmek” anlamına gelir.

Yoga, ahlaki ve zihinsel beslenmede, sağlık (arogya) üreten, uzun ömürlülüğe katkıda bulunan (chirayu) bir egzersizdir ve toplam süreç olumlu ve kalıcı mutluluk ve barışa yol açar. Sadece bilinçli benliği değil, bilinçaltını da etkiler.

Pek çok insan yoga hakkında birçok yanılgıya sahiptir. Birçok insan tehlikeli bir uygulama olduğunu, sadece Hindu aklıyla uyumlu bir tür zihinsel ve fiziksel akrobasi olduğunu algılar. Fakat yoga her şeyi kapsayan bir yaşam tarzıdır.

Kast, inanç, cinsiyet ve dininden bağımsız olarak tüm insanlar için geçerlidir. Bir kişi herhangi bir yaşta çalışmaya başlayabilir ve faydalarından yararlanmaya devam edebilir.

1.. 40 - Yoga Nedir ? Yoga Hakkında Yanlış Bilinenler ! - giriftt-health

Yoga, duruş geliştirebilir, kasları güçlendirir ve günümüzün stres dolu yaşamı için çok gerekli olan ağrıyı hafifletir. Araştırmacılar, yoga problemlerini hafifletmenin yanı sıra astım, multipl skleroz gibi ciddi tıbbi durumlardan muzdarip olan insanlara yardım sağlayabileceğini öğrendiler.

Yoga aynı zamanda kalp hastalığı riskinin azalmasına yardımcı olur ve iltihapları azaltır.

Hindistan’ın Timarpur kentindeki bir araştırmada, 15 ordu askerinin günde iki kez yoga rutinini benimsediklerini söyledi. Kontrol grubu, esneme ve yavaş koşmayı içeren başka egzersizler yaptı. 3 ay sonra, yoga grubu kan basıncında önemli bir düşüş gösterdi.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

50
50 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)