Yeşil Kahvenin Saçınıza ve Cildinize Faydaları !

2 dk. Okuma Süresi


Yeşil kahve çekirdekleri, yeni bir kilo kaybı ilacı olarak spor meraklıları arasında popülerlik kazandı. Peki yeşil kahve tam olarak nedir?

Coffea Arabica bitkisinden elde edilen yeşil, kavrulmuş fasulye. Antioksidanlarla dolu, bu fasulyeler kilo vermeye, kolesterol, tansiyon ve kan şekeri seviyelerinin kontrol edilmesinde yardımcı olur. Ayrıca çok fazla güzellik yararı vardır.

Anti-aging özelliklerine sahiptir.

Yeşil kahvenin antioksidan özellikleri kırışıklıkları azaltır ve yaşlanmanın cilt üzerindeki esnekliğini yavaşlatır. Yeşil kahve ekstraktındaki yüksek klorojenik asit konsantrasyonu, aşırı güneş ışığına maruz kalma nedeniyle kızarıklığı azaltır. Bu nedenle yeşil kahve özlü güzellik ürünlerinin dermatologlar ve cilt bakım şirketleri tarafından giderek daha fazla tercih edilmesinin nedeni budur.

En iyi nemlendiricidir.

Yeşil kahve tüketmek cildi besler ve nemlendirir. Fasulyelerde bulunan Arachidic Acid, Linoleic Acid ve Oleic Acid gibi yağ asitleri ve esterleri cildin sarkmasını ve renk kaybını önler.

Cilt ağartıcıdır.

Yeşil kahvenin ağartma özellikleri, güzellik ürünlerinde vazgeçilmez olmasının bir başka nedenidir. Ölü hücrelerin ve serbest radikallerin uzaklaştırılmasında ve cildin parlamasını koruyan kan dolaşımının iyileştirilmesine yardımcı olan iyi bir peeling maddesidir.

yesil kahve 1 - Yeşil Kahvenin Saçınıza ve Cildinize Faydaları ! - giriftt-health
Saçlarınızın uzaması için mükemmel bir tercihtir.

Yeşil kahve saçlar için de faydalıdır. Anti oksidan özelliği, saç hücrelerinin toksinlerle savaşarak sağlıklı, güçlü ve nemli olmalarını sağlar. Yeşil kahve yağının anti-mikrobiyal ajanları, kafa derisini temizleyerek kepek oluşumunu önler, kaşıntıyı azaltır ve saç büyümesini arttırır.

Kellikle savaşır.

'Kadın tipi saç dökülmesi' olarak da bilinen bir cilt hastalığı olan androgenetik alopesi, günlük diyete yeşil kahve eklenerek de tedavi edilebilir. Bu çekirdeklerin özü saç büyümesini artırabilir ve telleri önemli ölçüde kalınlaştırabilir.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

54
54 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)