Tırnak Mantarı İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

1 dk. Okuma Süresi


Tıbbi olarak Onikomikoz olarak bilinen ayak tırnak mantarı, ayak tırnaklarını etkileyen bir mantar enfeksiyonudur. Enfeksiyonun gerçek yeri tırnak plağının yüzeyinin altında ve tırnak yatağının üzerindedir. Dermatofit olmayan küf ve maya olarak bilinen mantarlar, tırnak enfeksiyonlarının ana nedenidir. Yüzme havuzları, duşlar ve soyunma odaları gibi yerler parazitik tipteki organizmalardan başka bir şey olmayan mantarların tipik uğrak yerleridir.

Diyabet, dolaşım bozuklukları ve immün yetmezlikten muzdarip insanlar bu tür enfeksiyonlara özellikle duyarlıdır. Itrakonazol, terbinafin, flukonazol gibi oral ilaçlar ciddi mide rahatsızlıklarına neden olmaktadır. Ama başka çıkış yolları da var. Tırnak mantarı için doğal tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Çay ağacı yağı kullanarak ayak tırnak mantarı tedavisi: Bu antiseptik ve anti-mantar özellikleri nedeniyle; çay ağacı yağı tedavide oldukça etkilidir. Etkilenen bölgeye uygulanan zeytinyağı ile karıştırılmış seyreltilmemiş çay ağacı yağı çok faydalıdır. Çay ağacı yağı yalnız da kullanılabilir. Uygulamadan sonra, on ile on beş dakika kalmasına izin verilmelidir ve daha sonra etkilenen tırnağı bir diş fırçası ile hafifçe fırçalayın.

tirnak mantari 1 - Tırnak Mantarı İçin Doğal Tedavi Yöntemleri - giriftt-health
Tırnak mantarına ayak uydurması için Listerine gargarada bulunan salisilat, timol ve ökhalyptol gibi çeşitli bileşikler içeren çok güçlü bir antiseptiktir. Bunlar yüksek mantar önleyici özelliklere sahiptir. Elma sirkesi veya limon suyu gibi doğal asitlerle karıştırılarak ayak tırnaklarına uygulandığında, ayak tırnak mantarını tedavi etmek için çok güçlü bir yöntemdir.

Elma sirkesi ve ılık su kullanarak tırnak mantarı kürü yapabilirsiniz. Etkilenen ayak tırnağını ılık su ve elma sirkesi karışımında bekletin. 15 dakika boyunca içinde kalmasına izin verin ve sonra kurulayın veya saç kurutma makinesi kullanın.

Günde iki kez uygulanan E Vitamini yağı da tırnak mantarı için etkili bir tedavidir.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

50
50 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)