Sürekli Bilgisayar Kullananların Sağlıklı Gözlere Sahip Olmaları İçin Öneriler !

1 dk. Okuma Süresi


Televizyon veya bilgisayarların önünde uzun saatler geçirmek günümüzde insanların yaşamının bir parçası. Özellikle bütün işlerinizi bilgisayardan hallediyorsanız ondan kaçış yoktur. Bu, gelecekte birçok görmeye bağlı sorunlara neden olabilmektedir. İşte bilgisayar kullanıcıları için bazı yararlı göz bakım ipuçları…

– Her 20 ile 30 dakikalık çalışmadan sonra uzaktaki bir nesneye bakın ve birkaç kez göz kırpın. Bu daha iyi odaklanmaya yardımcı olacaktır.

– Sık sık göz kırpın. İnsanlar bilgisayarda çalışırken göz kırpma oranını azaltma eğilimindedir. Bu kuru gözlere neden olabilir. Her dakika 12 ila 15 kez kırpmaya çalışın.

– Gözlerinizle sık sık egzersiz yapın. Göz egzersizi basittir. Tek yapmanız gereken birkaç kez göz kırpmak, sonra gözlerinizi kapatmak ve onları saat yönünde ve saat yönünün tersine çevirmek. Bunu yaparken, yavaşça nefes alın ve verin ve bunu yaptıktan sonra gözlerinizi yavaşça açın.

– Avuçlarınızı ısınana kadar birbirine sürtün. Bir dakika kadar gözlerinizi sıcak avuçlarınızla kapatın. Bu, gözlerinizi gevşetmek ve rahatlatmak için başka bir harika yoldur.

– Molalar sırasında yüzünüzü yıkayın, sizi tazeler. Bu aynı zamanda gözlerinizin soğutulmasında yardımcı olur.

– Molalar sırasında birkaç dakikalık yürüyüş vücudunuzu ve zihninizi tazeleyecek. Yürüme, gözlerinize kan akışını arttırdığından, gözler için de iyidir.

– Monitörünüze parlama önleyici bir ekran takın veya bilgisayarlarda çalışırken parlama önleyici cam kullanın. Ayrıca monitörü ve ışıkları, ekrandan parlama minimum olacak şekilde yerleştirin.

goz - Sürekli Bilgisayar Kullananların Sağlıklı Gözlere Sahip Olmaları İçin Öneriler ! - giriftt-health, giriftt-fasion


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

91
91 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)