Sinirbilimciler Hafıza Tekniklerini Geliştirmeye Çalışıyor !

1 dk. Okuma Süresi


Sınavdasın ve beyninde bir yerlerde olduğunu bildiğin cevabı hatırlayamıyorsun.

Yeni bir çalışma, prefrontal korteksinizdeki bir bölgeye hızlı bir zap yapmanın eksik hafızayı bulmanıza yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Tamam, belki bunu pratikte kullanmak, bu aşamada bilimden çok bilim kurgudur, ancak yeni araştırma, sinirbilimcilerin beynimizin bir bölgesini anılarımızı saptamasına yardımcı oldu.

California Üniversitesi, Los Angeles (UCLA) araştırmacılarının önderliğindeki çalışma, özellikle alnın arkasında, kaş ile saç çizgisi arasında bulunan beynin bir alanı olan rostrolateral prefrontal kortekse ve başın sol tarafında yapıldı.

hatirlama 1 - Sinirbilimciler Hafıza Tekniklerini Geliştirmeye Çalışıyor ! - giriftt-health
Beynin diğer alanlarında toplanan bilgilerin izlenmesi de dahil olmak üzere, üst düzey düşünceye dahil olmak için zaten teorikleşmiştir.

UCLA araştırma psikoloğu ve araştırmacılarından Jesse Rissman; “Önceki nörogörüntüleme çalışmalarımız sol rostrolateral prefrontal korteksin hafıza alımı sırasında oldukça meşgul olduğunu gösterdi. Şimdi, bu bölgeyi elektriksel stimülasyonla heyecanlandırdığımızda insanların bu hafıza görevini daha iyi yapması, hafızanın geri kazanılması eylemine katkı sağladığına dair nedensel kanıtlar sağlıyor.” diyor.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

67
67 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)