Hamilelik ve Sonrasına Dair Bilmeniz Gerekenler !

1 dk. Okuma Süresi


Hamileliğe hazırlık anneliği kucaklamak için anahtardır. Bedeniniz, zihniniz ve ruhunuz, yeni neşe topluluğunu ağırlamaya hazır olmalısınız.

Tüm bekleyen ebeveynler, yeni bir bebeğin gelmesiyle birlikte duyguların artabileceğini ve ebeveynlik stresinin çok gerçek olduğunu hatırlamalıdır. Ebeveynlerin yeni sorumlulukları ve yenidoğan yetiştirme görevlerini benimsemeye hazır olmaları gerekir. Kolay olmayacak ama buna değecek!

Yoga , müzik , dua ve meditasyon yoluyla sakin kalmak , sağlıklı bir zihin için anahtardır. Anne ve doğmamış çocuğun bütünsel iyiliği için sağlıklı bir zihin önemlidir. Bebeğin anne-baba duygularına aldırış etmemesine rağmen, doğmamış bir çocuk annenin zihinsel durumunu hissedebilir.

hamilelik 1 - Hamilelik ve Sonrasına Dair Bilmeniz Gerekenler ! - giriftt-health

Diyetle ilgili diğer bir husus, hamilelik döneminde tüm yiyeceklerin tüketilememesidir. Ayrıntılı araştırmalar ve ayrıca doktorunuzun reçetesine göre jinekoloğunuzun beslenme, doğum seçenekleri, takviyeler ve kilo alımı ile ilgili tavsiyelerine dikkat etmelisiniz. Açıkça akılda tutmak ve mitleri yakalamak, hamilelikte olumlu bir görünüm için önemlidir.

Hamileler, rahimdeki bebeği olumsuz yönde etkileyeceğinden alkol ve sigara kullanmaktan kaçınmalıdır. Ayrıca, diyetisyenin gözetimi altında annenin ağırlığına, boyuna ve fiziksel durumuna bağlı olarak yiyecek zamanlamaları ve besin takviyelerini değiştirilebilirler.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

51
51 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)