Gün Ortasında Şekerleme Yapmak Tansiyonunuzu Düşürebilir !

1 dk. Okuma Süresi


Yüksek tansiyonunuzu düşürmek ister misiniz? Gün içinde biraz kestirmek, hipertansiyon seviyelerini düşürmenize yardımcı olabilir, enerji seviyenizi arttırmak ve ruh halinizi iyileştirmek iyi bir yöntem. Bulgular, gün içinde kestirmenin kan basıncında ortalama 5 mm Hg düşüşe yardımcı olduğunu gösterdi. Ek olarak, günde 60 dakikalık bir uyku için, 24 saatlik ortalama sistolik kan basıncı 3 mm Hg azalıyor.

Yunanistan’ın Voula kentindeki Asklepieion Genel Hastanesi kardiyoloğu Manolis Kallistratos, “Gündüz uykusu diğer yaşam tarzı değişiklikleriyle aynı derecede kan basıncını düşürüyor gibi görünüyor. Bu bulgular önemlidir, çünkü kan basıncındaki 2 mm Hg kadar küçük bir düşüş kalp krizi riskini yüzde 10’a kadar azaltabilir,” diyor. Ayrıca, gün içinde uyuyan insanlar, uyumayanlara nazaran daha uygun kan basıncına sahiptirler.

Kallistratos, “İnsanları gün boyunca saatlerce uyumaya teşvik etmek istemiyoruz, ancak diğer yandan potansiyel sağlık yararları göz önüne alındığında kısa bir kestirebilirlerse suçlu hissetmemeliler” dedi.

Ekip, bu bulguları doğrulamak için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini belirtti.

uyku - Gün Ortasında Şekerleme Yapmak Tansiyonunuzu Düşürebilir ! - giriftt-health


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

65
65 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)