Doğayla İç İçe Büyüyen Çocuklar Daha İyi Ruh Sağlığına Sahip Oluyor !

1 dk. Okuma Süresi


Dünya gittikçe daha fazla kentleşiyor ve doğal dış mekan eksikliğinin zihinsel sağlığımız için yaşam boyu sonuçları olabilir.

Daha yeşil alanlarda büyümek, sürekli olarak daha iyi sağlık sonuçları ile bağlantılı olmuştur ve yeni araştırmalar, bu faydaların bir ömür boyu sürebileceğine işaret etmektedir.

Çocukluk çağında doğal dünya ile daha az temas ve yetişkinlikte daha kötü zihinsel sağlık arasındaki ilişkiyi gösteren ilk epidemiyolojik çalışmalardan biridir.

Dört farklı Avrupa ülkesindeki yaklaşık 3.600 kişiden veri toplayan Barcelona Küresel Sağlık Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, bu çocukluk deneyimlerinin yetişkinlikte sinirlilik ve depresyon duygularıyla ilişkili olduğunu bulmuşlardır.

doga ve akil sagligi 1 - Doğayla İç İçe Büyüyen Çocuklar Daha İyi Ruh Sağlığına Sahip Oluyor ! - giriftt-healthÇalışma koordinatörü Wilma Zijlema, bunun hem yeşil hem de mavi alanların (hem su hem de toprak) sadece "doğaya değer veren bir tutum" için değil, "yetişkinlikte sağlıklı bir psikolojik durum" için önemini gösterdiğini söylüyor .

Çevre araştırmacısı Myriam Preuss, "Genel olarak, çocukluk çağında daha az doğada vakit geçirmiş katılımcılar doğal ortamlara daha az önem verdi" açıklamasını yaptı.

Kısacası şehirlerimizi tasarlama şeklimizin gelecek nesillerin akıl sağlığına zarar verebileceğine dair güçlü kanıtlar var. Bu nedenle, Küresel Sağlık Enstitüsü'ndeki yazarlar, çocuklar için doğal alanlar, yeşil okullar, belki de şehirlerimiz geliştikçe doğa müfredatı için politika yapıcıları çağırıyorlar.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

83
83 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)