Doğal Ecza Deposu: Bal !

2 dk. Okuma Süresi


Yaralar her yaşta insanların başına gelir. Ve bunun için bir dahaki sefere, bazı şifalı kremlerden ziyade saf, organik bir bal damlası uygulayın. İyi ve temiz yaşamın farkını göreceksiniz.  

Bal Yara Enfeksiyonlarını Nasıl Önleyebilir?

Genel Mikrobiyoloji Derneğinde, araştırmalar balın yara enfeksiyonlarını temizleme ve aynı zamanda vücutta yayılmalarını önleme özelliğine sahip olduğunu buldu. Çalışmada, vücut yaralandığında çok sayıda bakteriden etkilenebileceği buldu. Bu, iyi temizlenmemiş ve iyi işlenmemişse, vücutta birçok enfeksiyona yol açacaktır.

Manukha Balı adı verilen özel bir bal türünün, bu konuda bize en çok yardım edebileceğini bulundu. Buradaki artı nokta, balın yaralara uygulandığında, daha önce antibiyotiklerin gücüne direnç gösteren bu tür yaraların iyileştirilmesine yardımcı olmasıdır.

Normal durumlarda, iyileşmeyecek kadar inatçı kalan bazı yaralar olduğunda, durum biraz kritik olabilir. Yaranın içinde gelişen bakteriler birbirine yapışır ve biyofilmlere dönüşür. Bu filmler, ilaçların vücuda girmesini engellemek için görünmez bir tabaka olarak hareket eder. Aynı zamanda dokuların birbirine bağlanmasını önler ve bu yaranın zamanla kötüleşmesine neden olan şeydir.

bal 1 - Doğal Ecza Deposu: Bal ! - giriftt-health

Peki, Manukha Balı ile ilgili özel olan nedir?

Manukha balı, yüzyıllarca uygar medeniyetler tarafından kullanılmıştır.

Nektar, Manukha ağacından elde edilir ve insan vücudunu etkileyen herhangi bir bakterinin hayatta kalmasını durdurmak için çok güçlü olduğu sanılmaktadır. Manukha balının 80'den fazla bakteri türünün yayılmasını engellediği söylenmektedir ve araştırmacılar hala çok daha fazla kapasiteye sahip olduğunu düşünüyorlar.

Bal, bakteriler arasındaki iletişimi bozacak ve böylece biyofilmlerin oluşması duracaktır. Bir yaranız olduğunda steril bir bez üzerine yaklaşık 15 ml bal dökün ve yaranın üzerine hafifçe uygulayın. Sonra yarayı giyin ve bu günde 3 defa tekrarlanabilir. Bu şekilde yaralarınızın daha hızlı iyileştiğini görebilirsiniz.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

26
26 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)