Diyetiniz Hafızanızı Etkiliyor ! Diyet Hafıza Durumunu Etkiler Mi ?

1 dk. Okuma Süresi


Bir araştırma ekibi, bellek oluşumunda yüksek oranda tokluk hormonu olan kolesistokinin’in (CCK), bir kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma olasılığını yüzde 65 oranında azaltabileceğini söyledi. CCK hem ince bağırsaklarda hem de beyinde bulunur. İnce bağırsaklarda CCK, yağların ve proteinlerin emilimine izin verir. Beyindeki CCK, beynin hafızayı oluşturan bölgesi olan hipokampüste yer alıyor, diyor ABD’deki Iowa Eyalet Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent Auriel Willette. Ne zaman ve ne kadar yediğimizin düzenlenmesi hafızamızın ne kadar iyi olduğu ile bir ilişki kurabilir.
1.. 31 - Diyetiniz Hafızanızı Etkiliyor ! Diyet Hafıza Durumunu Etkiler Mi ? - giriftt-healthWillette, “Kandaki ve beyindeki doymamış hormonların beyin fonksiyonlarını nasıl etkilediğine dair daha fazla ışık tutacağımızı umuyorum.” diyor. Araştırmacılar, bu çalışmanın diğerlerini diyetlerin besleyici yönüne bakmaya teşvik edeceğini umuyor. Ayrıca Willette’nin öğrencisi Alexandra Plagman: “Beslenmesine bakarak, belirli bir diyetin Alzheimer hastalığını önleyebileceğini veya hastalığın ilerlemesini önleyip önleyemeyeceğini söyleyebiliriz.” diyor.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

73
73 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)