Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer

1 dk. Okuma Süresi


Bir macera gezgini misiniz ve yürümekten zevk alıyor musunuz?

Evetse buralar yalnızca keşif ihtiyacınızı beslemekle kalmaz, aynı zamanda sizi tarih, kültür ve doğaya da maruz bırakır. Hazırlanın, işte eşsiz manzaralar eşliğinde yürüyüş yapabileceğiniz 10 yer…

 1. 10 Rob Roy Walk, İskoçya

  yuruyus yolu 10 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Bu yürüyüş, tarihi bir İskoç kahramanı olan efsanevi Rob Roy MacGregor'un adımlarını takip ediyor. Nehirler, dağlar ve vadiler boyunca yürürken topraklardaki tarih ve güzelliği hissedebilirsiniz. Bu, hiç şüphesiz İngiltere kırsalının en görkemli bölgelerinden biridir.

 2. 9 Loire Vadisi, Fransa

  yuruyus yolu 9 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  2000 yılında UNESCO, mimari mirası ve nefes kesen, el değmemiş doğal ortamıyla Loire Vadisi'ne resmi olarak tanıdı. Loire Nehri, Avrupa'nın son evcilleştirilmemiş nehri olarak kabul edilir ve aynı zamanda Fransa'daki en uzun nehirdir.

 3. 8 Afrodit ve Adonis Walk, Kıbrıs

  yuruyus yolu 8 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Kıbrıs'ın kuzeybatı bölgesinde yer alan muhteşem Akamas Yarımadası, mistik bir güzelliğe sahip. Yarımada, istisnai karakterini sadece çekici doğal manzaralarına değil, aynı zamanda üç bin yıldan uzun bir süre önceye uzanan Hellen tarihinin ve mitolojisinin zenginliğine de borçludur.

 4. 7 Margaret Adası, Macaristan

  yuruyus yolu 7 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Margaret Adası, geniş yeşillik alanlarına, çiçekli bahçelere ve birçok eğlenceye ev sahipliği yapan, hareketli Budapeşte şehir merkezinden huzurlu ve hoş bir dinlenme ortamı sunmaktadır. Ada, ortaçağ kalıntıları, küçük bir hayvanat bahçesi, müzikal bir çeşme, bir su kulesi, yüzme havuzları, bir su parkı, bir açık hava tiyatrosu ve sinema ve harika kulüpler gibi bir dizi çarpıcı cazibe merkezi sunmaktadır.

 5. 6 Bryce Kanyon, ABD

  yuruyus yolu 6 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Yerel halk, dünyada Bryce Kanyon gibi bir yer olmadığını ve buradaki nefes kesici manzaraları bir kez gördüğünüzde kesinlikle onlarla aynı fikirde olacağınızı iddia ediyor. Ayrıca kelimeler ve hatta fotoğrafların Bryce Kanyonu'nun benzersizliğini tanımlayamadıklarını ve sadece ziyaret ederek bunu anlayabileceğinizi söylüyorlar.

 6. 5 Bagan Walk, Myanmar (Burma)

  yuruyus yolu 5 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Şaşırtıcı Bagan Ovası'nda bulunan Myanmar, konumu nedeniyle son yıllarda popüler bir turizm merkezi haline geldi. Bu bölgeye dağılmış üç binin üzerinde dini yapıyla, bu bölgenin dünyanın en kutsal yerlerinden biri olduğuna inanılıyor.

  Tehlikeli derecede yüksek sıcaklıklar yürüyüşü tatsız, tozlu bir deneyim haline getirebilirken, sadece süslü stupalara, pagodalara ve tapınaklara şahit olma şansını elde etmek, sonunda buna değecektir.

 7. 4 Çin seddi

  yuruyus yolu 4 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Dünyanın en büyük mühendislik özelliklerinden biri olan Çin Seddi, Çin İmparatorluğunu Türklerden korumak için inşa edildi. Günümüzde, dünyanın en muhteşem turistik cazibe merkezlerinden biri olarak kabul edilir ve her yıl milyonlarca ziyaretçi bu etkileyici yolda yürür.

 8. 3 Petra, Ürdün

  yuruyus yolu 3 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Petra, Kızıldeniz ve Ölü Deniz arasında güzel bir konumdadır ve tarih öncesi zamanlardan beri oradadır. Kayaya yarı yarıya oyulmuştur ve antik Doğu geleneklerinin Helenistik mimariyle harmanlandığı dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biridir.

 9. 2 Büyük Okyanus Yürüyüşü, Avustralya

  yuruyus yolu 2 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Büyük Okyanus Yürüyüşü, Güney Avustralya'daki Victoria kıyıları boyunca Apollo Körfezi'nden Glenample Homestead'a 104 km boyunca sürüyor. Bu yürüyüş, keşfetmek için en iyi yol. Bununla birlikte, vaktiniz yoksa veya o kadar yürümek istemiyorsanız, bölgenin en önemli özelliği olan Oniki Havariler Ulusal Parkı'nı gördüğünüzden emin olun.

 10. 1 Karpat Dağları, Romanya

  yuruyus yolu 1 - Eşsiz Manzaralar Eşliğinde Yürüyüş Yapabileceğiniz 10 Yer - giriftt-travel, giriftt-funny

  Romanya'nın çeşitli doğal manzaraları, heyecan verici dış mekan deneyimleri için sayısız seçenek sunsa da, Karpat Dağları bunun en iyi yoludur. Hardcore maceraperestleri ve vahşi yaşam tutkunları, Dracula'nın karanlık, gizemli ve muhteşem topraklarının deneyimini yaşayacaklar.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

66
66 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)