Saç Dökülmesi İçin Doğal Tedavi Yöntemleri !

1 dk. Okuma Süresi


Saç dökülmesi normaldir. Çünkü saç dökülmesi doğal olarak saç büyümesiyle desteklenir. Saç dökülmesi, doğal yeniden büyüme sıklığını aştığında bir anormallik süreci başlar. Saç dökülmesi bireyleri yaşlarına ve cinsiyetlerine bakılmaksızın etkileyen ciddi fiziksel işlev bozukluğunun göstergesidir.

Bir kısmı genetik ve yaşlanma ile doğru orantılı olabilirken; Diyabet, Lupus ve Kanser gibi hastalıklar da sorumlu faktörlerden bazılarıdır.

Diğer ilişkili nedenler arasında menopoz, hamilelik ve fonksiyon bozukluğu olan tiroid bezlerinin tetiklediği hormonal değişiklikler. Sağlıksız beslenme, artrit hastalıkları, hipertansiyon ve depresyon gibi ilaçlar da dahil edilebilir.

1.. 21 - Saç Dökülmesi İçin Doğal Tedavi Yöntemleri ! - giriftt-health, giriftt-fasion

İşte saç dökülmelerini önlemek için çözümler;

– Protein ve demir alımı eksikliği saç dökülmesine katkıda bulunduğundan, ilk ve en önemli olan şey, kalsiyum ve demirin uygun şekilde vurgulanmasıyla dengeli beslenme saç dökülmesini önlemede iyi bir yol olabilir. Bu nedenle, tüm temel besinlerden oluşan dengeli bir diyet üzerinde durulmalıdır.

– Saçlar uygun şekilde yıkanmalı ve fırçalanmalıdır. Saçın kırılmasını önlemek için saç bakımına önem verilmelidir. Geniş dişli taraklar kullanılmalıdır. Saç kırılmış uçlardan temizlenmelidir. Fön makinesiyle kurutmadan kaçınılmalıdır. Çünkü üretilen ısının saç açısından zararlı olduğu bulunmuştur.

– Saç derisine düzenli olarak hafifçe masaj yapılması, saç bakım yağlarının dökülmesi de katkı sağlar.

– Düzenli olarak kullanılan şampuana birkaç damla tütün yağı eklemek saç dökülmesini önlemek için de etkili bir çözüm olabilir.

– Hindistan cevizi veya hint yağı ile Shana tohumlarından oluşan macun etkili bir seçenek olabilir.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

52
52 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)