Kuru Cilt Bakımı – Kuru Cilt Tedavisi ve Çözümleri !

1 dk. Okuma Süresi


Cildin kuruması, cildin temel koruyucu işlevlerinin çoğunu kaybettiğinin açık bir kanıtıdır. Kuru ciltler çoğunlukla güneş, sert su ve rüzgardan etkilenir. Cilt yumuşaklığını kaybeder, kurur ve her yıkamadan sonra cilt alışılmadık derecede sertleşir.

Güneşe, rüzgâra, soğuğa, kimyasal maddelere veya kozmetik ürünlere maruz kalmak veya yüzü aşırı sert sabunlarla yıkamak gibi çevresel faktörler de kuru cilde neden olabilir. Dermatit, egzama, sedef hastalığı veya sebore gibi durumlar da kuru cildin nedenidir.
1.. 6 - Kuru Cilt Bakımı - Kuru Cilt Tedavisi ve Çözümleri ! - giriftt-health, giriftt-fasionKuru cilt sorununuzu çözmek için bal iyi bir seçenektir. 1 çorba kaşığı bala yarım çorba kaşığı gül suyu ekleyin. Yüz, boyun ve diğer kuru cilt bölgelerine uygulayın. Bu doğal ve güvenlidir. 15-20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bal kuru cildi nemlendirir ve rahatlatır ve günlük kullanım için yeterince yumuşaklık verecektir. Bu karışım cildi temizler, tonlandırır ve parlatır.

Yumurta sarısı ve bal da kuru cilt bakımı için bir başka çözümdür.
Yumurta sarısı (bir çay kaşığı), süt tozu (1-2 çay kaşığı) ve bal (bir çay kaşığı) kullanarak bir hamur yapın. Bu macunu yüz, boyun ve diğer kuru cilt bölgelerine uygulayın ve 10-15 dakika kurumasını bekleyin, ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüze mayonez de uygulayabilirsiniz. İster ev yapımı isterseniz doğal gıda reyonundan aldığınız bir mayonezle cildinize masaj yapın, 15-20 dakika bekletin, ılık suyla iyice durulayın.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

58
58 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)