Netflix Dizisi ”Stranger Things” Hakkında 10 Teori

Üçüncü sezon başlamadan Stranger Things hakkındaki bazı gerçeklik payı olabilecek teorileri merak ediyor musunuz? 1 dk. Okuma Süresi


Stranger Things dizisi önümüzdeki yıl üçücüncü sezonuyla yayına girmeye hazırlanıyor. Tabi ki izleyicilerin de internette diziyle ilgili birçok teorisi var. Karakterlerin amaçları gibi…

Üçüncü sezonun Ekim 2018’de yayına girmesi bekleniyordu ama görünüşe göre bu 2019 yazında gerçekleşecek. Bundan dolayı internette dolaşan spekülasyonlar da arttı.

İşte sanal dünyada dolaşan en ilginç teorilerden 10 tanesi.

 1. 1 HEPSİ BİR OYUN

  1 35 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Bu teori, dizide yaşanan her şeyin bir oyun olması üzerine...

  Aslında bu teorinin çıkış noktası ilk bölümdeki bir sahneye dayanıyor. Mike arkadaşalarıyla oynadığı Zindanlar & Ejderhalar Savaş'ını bitirmek için annesine yalvarıyor. İzleyicelerin düşündüğü de Mike ve arkadaşlarının son Zindanlar ve Ejderhalar Savaşı'nı oynadıkları yönünde.

  Zindanlar ve Ejderhalar Savaşı oyuncuların karakterlerini çeşitli büyülü maceralarla yönlendirdikleri bir rol yapma oyunudur. İzleyiciler, oyun dilinin 1. ve 2. sezonda sıkça kullanıldığını fark etmişlerdir. Örneğin; dizide oyunla ilişkilendirilen Demogorgon bulunuyor. Ve bu teoriyi destekleyen en iyi kanıt; Will'in oyunda Demogorgon ile karşılaşmasıdır. Bu, Baş Aşağı Dünya'ya gittiğinde Will'in dizide yaşadığıyla aynıdır.

  Bu yüzden izleyiciler, yaşananların çocukların hayal dünyasında kurguladıkları bir oyun olduğunu düşünüyor.

 2. 2 STRANGER THİNGS ve STEPHEN KING

  2 34 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Bir başka teori ise; Stranger Things ile Stephen King evreninin birbirine çok benzer olmasından geliyor. İzleyicilere göre dizinin tuhaflığı pek çok King romanındaki tuhaflıktan farklı değildir.

  Dizinin başlıklarının ve King romanlarının başlıklarının çok benzer ya da aynı oldukları hiç dikkatinizi çekti mi?

  Eleven size King'in romanlarından Göz'de ya da Tepki'de bir karakteri hatılatıyor mu?

  Ayrıca bazı King romanları da 4 arkadaş etrafında geçmektedir. Bu dört arkadaş da dizinin King romanlarına benzemesini sağlıyor.

 3. 3 VAMPİR

  3 32 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Bir sonraki teori biraz tuhaf...

  İzleyiciler Bob Newby'nin vampir olduğunu ve aslında ölmediğini söylüyorlar. Onun dünyaya karanlığın hakim olmasını isteyen bir baş vampir olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca Bob'un Cadılar Bayramı için vampir kılığına girmesinin gerçek kimliğine bir gönderme olduğunu söylüyorlar.

  Biz buna pek ihtimal veremiyoruz tabi...

 4. 4 MANTAR

  4 29 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Diğer bir teori; Baş Aşağı Dünya'nın canavarlarının aslında mantar olduğu yönünde...

  Bu baş aşağı dünya canavarlarının nasıl bu kadar hızlı yayılabildiğini açıklıyor. Çünkü mantarlar da çok hızlı yayılan organizmalardır ve tıpkı Stranger Things canavarları gibi ölüm ve çürümeyle besleniyorlar.

  Bahsedilen canavarlar ayrıca, Will'i sıcağa maruz bırakınca sıcaktan hoşlanmamış ve gitmişlerdi. Mantarlar da sıcağa duyarlıdır.  

 5. 5 HOPPER'IN KIZI DA BİR DENEKTİ

  5 29 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Memur Jim Hopper ve kızının ölümü etrafında dönen, bilinmeyen faktörlerin bazılarını değerlendirirseniz, mantıklı olabilecek ilginç bir teoridir.

  Dizinin başında Hopper'ın muhtemelen kanser yüzünden ölen bir kızı olduğunu öğreniyoruz. İzleyicilerin teorisine göre, aslında Hopper'ın kızı ölmedi ve Eleven gibi deneyde kullanıldı. Kahramanımız Eleven (11) diye adlandırıldığına göre en az 10 çocuğun daha bu deneyde kullanıldığını biliyoruz. Zaten 2. sezonda Eight (8) ile tanışmıştık.

  Acaba, Hopper'ın kızı geriye kalan 9 çocuktan biri olabilir mi? Ve eğer öyleyse hala Baş Aşağı Dünya'da hayatta olabilir mi?

 6. 6 ELEVEN HOPPER'IN KIZI

  6 28 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Evet, belki de Hopper'ın kızı hiç ölmemiştir. İzleyiciler, Eleven'ın Hopper'ın kızı olduğunu düşünüyor.

  Ama tabi bu teoride bazı tutarsızlıklar var. Yani eğer Eleven Hopper'ın kızıysa onu nasıl tanıyamaz. Bu teorinin konuşulmasına neden olan şey aslında Eleven'ın annesiyle tanışmamız fakat hala biyolojik babasıyla karşılaşmamamız.

 7. 7 BAŞ AŞAĞI DÜNYA ELEVEN'IN HAYALİ

  7 28 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  İzleyiciler, Baş Aşağı Dünya'nın aslında Eleven'ın zihni dışında hiç var olmadığını söylüyor.

  Tüm yaşananlar onun çocukluk travmalarından kaçmak için yarattığı bir dünya... Aslında bu mantıklı çünkü çocuklar arasında en güçlü olan Eleven.

  Belki Eleven Hopper'ın kızıdır ve kanser tedavisi için içtiği güçlü ilaçların etkisiyle halüsinasyon görüyordur.

  Belki de yaşananlar, kanser tedavisinin bir parçası olarak ilaca bağlı komadayken hayalini kurduğu şeydir.

 8. 8 ELEVEN CANAVAR MI?

  8 25 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Eleven gerçekten canavar olabilir mi?

  Hayranlar, Baş Aşağı Dünya'nın, gerçek dünyanın garip bir kopyası olduğunu iyi biliyorlar . Gerçek dünyada, Eleven çok güçlü bir kızdır, ama Baş Aşağı Dünya'da aslında canavar olabilir mi?

  Bu, gerçek dünyadaki resimlerde hem Will'i hem de Barb'ı nasıl tanıdığını açıklayabilirdi çünkü onun canavar kopyası çocukları Baş Aşağı Dünya'da gördü.

  Bu teorinin bir başka yönü, daha önce sözü edilen Zindanlar & Ejderhalar oyunundan Demogorgon'u andıran canavar tarafından desteklenmektedir . Oyuna göre, Demogorgon kendi başına sürekli savaşan iki başlı bir yaratıktır. Bu, birbirlerini sevmedikleri halde, hayatta kalmak için birbirlerine ihtiyaç duyduklarını göstermektedir. İkinci sezon finalinde bunu görüyoruz. İlk olarak, Eleven'ın canavarı yenmesi ve iki dünya arasındaki kapıyı kapatabildiği anlaşılıyor, ama bir sonraki sahnede, Baş Aşağı Dünya'nın aslında hala orada olduğunu görüyoruz.

  Onbir ve canavar kesinlikle birbirine bağlı, ama ikisi aynı kişi mi?

 9. 9 BOB, MAİNE'DEN

  9 20 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Maine bir ABD eyaletidir. Maine denilince de akla Stephen King geliyor. Bu da başka bir King teorisi...

  Daha önceki bir bölümde, Bob, Will ile konuşurken çocukluk korkusuna bir gönderme yapar. Palyaçolardan korktuğunu ama sonunda bu korkuyu yendiğini söyler.

  Bu size tanıdık geliyor mu?

  İzleyiciler bir Stephen King filmi olan O'dan Pennywise'ı (palyaço) öne sürüyor. Bob'un korkusu palyaçoyla King'in Pennywise'ı arasında bir bağlantı olduğunu düşünüyorlar.

 10. 10 UZAYLI

  10 19 - Netflix Dizisi ''Stranger Things'' Hakkında 10 Teori - giriftt-cinematv, giriftt-funny

  Elbette bu yöne gidecek bir teori olacaktı.

  Joyce ve Hopper'ın Will'i ararken Baş Aşağı Dünya'da yollarını değiştirdiklerini hatırlıyor musunuz?

  Bir noktada sarı, iğrenç, damarlı, yumurta şeklinde bir maddeyi geçerler. Görülen bu yumurta izleyicilere Alien (Uzaylı) dizisini hatırlatmış olmalı.

  Stranger Things yumurtayla ilgili seyircileri henüz aydınlatmış değil. Bir noktada, Eleven canavarla psişik bir bağlantı kurmadan hemen önce Demogorgon'un bir yumurta ile etkileşim kurduğunu görüyoruz.

  Bundan dolayı da izleyiciler canavarla bu yumurta arasındaki bağı merak ediyor. Demogorgon gibi canavarlar dışında uzaylılar da var mı?


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

54
54 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)