8. Sezonu Anlamak İçin Game of Thrones Hangi Bölümlerini İzlemelisiniz?

3 dk. Okuma Süresi


Biliyoruz 7 sezon yaklaşık 67 bölüm izlemek için oldukça fazla. Hatırlamak ve Westeros’u baştan keşfetmek için geç kalmış değilsiniz. İşte izleyebileceğiniz birkaç bölüm…

1. Sezon;

1. Bölüm “Kış Geliyor”, 9. Bölüm “Baelor”, 10. Bölüm “Ateş ve Kan”

Burası herşeyin başladığı yer. Dizinin açılış bölümü ile başlamalısınız, çünkü bu, dizinin açılış bölümü. Ancak, 8. sezon yaklaşırken, oyalanmadan izleyebileceğiniz nokta atış bölümler bunlar.

2. Sezon;

2. Bölüm “Gece Toprakları”, 3. Bölüm “Ölü Asla Ölemez”, 9. Bölüm “Karasu”, 10. Bölüm “Valar Morghulis”

Sezon 2, birçok büyük hikaye ritmini getiriyor, ama aslında en önemlisi, Westeros’un en büyük tehdidi olan Ak Gezenler hakkında biraz bilgi veren küçük bir an.

Bu gizemli fraksiyonla ilgili herhangi bir bilgi parçası Sezon 8’de önem kazanacak. İkinci sezon, yine de ana karakterlerden biri olan Brienne of Tenne’i tanıtıyor ve Winterfell’in Starks’la olan ilişkisini kuruyor.

Son iki bölüm arsa ve kaçırılmayacak büyük karakter anları ile doludur – gerçekten, bu her mevsim için geçerlidir ve bu görüntüleme kılavuzunda tekrar eden bir temadır.

got 8 1 - 8. Sezonu Anlamak İçin Game of Thrones Hangi Bölümlerini İzlemelisiniz? - giriftt-cinematv

3. Sezon;

3. Bölüm “Ceza Yürüyüşü”, 4. Bölüm “Ve Şimdiki Saati Sona Erdi”, 6. Bölüm “Tırmanış”, 8. Bölüm “İkinci Oğullar”, 9. Bölüm “Castemere Yağmuru”, 10. Bölüm  “Mhysa”

Bu, meşhur “Red Wedding” sahnesini (9. bölümde) içeren Game of Thrones sezonudur. Genel olarak, şovun üçüncü sezonu daha büyük bir hikaye için birçok yönden önemli. Varys’in yangında bir ses duyma konusundaki sözlerine ve Melisandre’nin Arya’ya hala ödenmeyen sözüne dikkat edin. Kralın kanının önemine dikkat edin. Ve elbette, eski ana oyuncular öldürülürken ve yeni büyük oyuncular ön plana çıktıkça, sezonun son ustalarının büyük değişimine dikkat edin.

4. Sezon;

2. Bölüm “Aslan ve Gül”, 4. Bölüm “Oathkeeper”, 6. Bölüm “Tanrıların ve İnsanların Yasası”, 8. Bölüm “Dağ ve Engerek”, 10. Bölüm “Çocuklar”

3. sezon, Stark ailesindeki büyük değişimleri vurgularsa, 4. sezon Lannisters için aynı şeyi yapıyor. İkinci bölümde başlayan ve altıncı bölümde devam eden büyük bir karakter ölümü ve ardından yapılan denemeler, takip eden her sezon için birkaç büyük yayın gidişatını şekillendirdi. Ak Gezenlerin nasıl çalıştığı ve son bölümlerde kaçırılamayan birkaç büyük komplo anı hakkında da büyük bir şey var.

5. Sezon;

8. Bölüm “Hardhome”, 9. Bölüm “Ejderhaların Dansı”, 10. Bölüm “Mother’s Mercy”

Çok değişken bir mevsimden sonra, 5. sezonun atlanabileceğini bilmek sizi mutlu edecektir. Sezonun son üç bölümü, Ak Gezenler ve savaşma biçimlerinin yanı sıra Danaerys Targaryen’in öyküsünde onu bulduğu yolda geçiren kayda değer kaymaların da önemli – belki de hayati – önceliklerini ortaya çıkaran en önemli şey. 8. Sezonun sonunda, gelişmekte olan hikaye için büyük bir ithalatı olan önemli bir karakter ölümü de var.
got 8 2 - 8. Sezonu Anlamak İçin Game of Thrones Hangi Bölümlerini İzlemelisiniz? - giriftt-cinematv6 Sezon;
1. Bölüm “Kırmızı Kadın”, 3. Bölüm  “Oathbreaker”, 5. Bölüm “Kapı”, 9.Bölüm “Piç Savaşları”, 10. Bölüm “Kışın Rüzgarları”

Sezon 5’in sonundan bahsedilen “anahtar karakter ölümü” olduğunu hatırlıyor musunuz? Tipik Game of Thrones cinayetinden daha karmaşıktır ve 6. sezonda yeni bir karışıklığa dönüşür. Ayrıca duvarın ötesinde olup bitenleri ve Westeros’un o bölgesini çevreleyen mistisizmden bazıları hakkında çok şey öğreniriz. Ve elbette, Bastards Savaşı ve sonrasında, gelecek sezon başlayacak yeni bir bölüm için sahne hazırladı.

7. Sezon;

3. Bölüm “Kraliçenin Adaleti”, 4. Bölüm “Savaşın Spoilleri”, 6. Bölüm “Duvarın Ötesinde”, 7. Bölüm “Ejderha ve Kurt”

İdeal olarak, yalnızca 7 bölüm olduğundan, 7. sezonun tamamını 8. sezondan önce izlemelisiniz. Ancak bu dördü, size olanları kesinlikle “en iyi vuruşlar” turu verecek. Tüm detaylar tam bir spoiler bölgesinde, ancak açıkça görülüyor ki, Ak Gezenler tehdidinin büyümesi ve savaş çizgilerinin neye benzeyeceği – ve nasıl yeniden çizildikleri – hakkında son vurgunun içine girdiğimizde önemli sahneler var.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

77
77 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)