Üç Gözlü Bir Yılan Bulundu !

1 dk. Okuma Süresi


Avustralya'da yılanları hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Sahilde, arabanızda… Ancak Kuzey Bölgesi'nde keşfedilen bu üç gözlü yılan, açıkça her türlü özeldir.

Darwin'in hemen dışındaki Humpty Doo adında küçük bir kasabanın yakınında bulunan korucular tarafından bulunan üç gözlü piton, tamamen işlev gören üç göze sahip gibi görünüyor. ( Ölçeklendirilmiş alnının tepesinden çıkan anormal bir artı göz.)

Zaman zaman, vahşi doğada polifali ile yılanları görüyoruz – iki ayrı kafaya sahip olma koşuluyla – ama korucular bunun böyle olduğunu düşünmüyorlar.

“Monty”nin iki ayrı kafaya sahip değil. Aksine, pitona kullanışlı, dikey olarak yönlendirilmiş bir gözetleyici veren, bir bonus göz yuvasına sahip tek bir kafatası var.
uc gozlu yilan 1 - Üç Gözlü Bir Yılan Bulundu ! - giriftt-animalsNorthern Territory Parks ve Wildlife bir Facebook yazısında “Gelişmenin embriyonik aşamasında muhtemelen gözün erken gelişmesi genellikle kabul edilir. Bunun çevresel faktörlerden kaynaklanması ve yanlış biçimlendirilmiş sürüngenlerin nispeten yaygın olması nedeniyle neredeyse kesinlikle doğal bir olay olması olası değildir” dedi.

Ne yazık ki, her şeyi gören üçüncü göz, Monty'nin yaşamı boyunca (yukarıdan casusluk tehditleri gibi) çeşitli avantajlar sağlamasına rağmen, sonuçta onun sonuydu. Yılan Mart ayında keşfedildi, ancak geçen hafta hala bir çocukken öldü.

Ray Chatto, NT News'e verdiği demeçte, "Deformitesiyle vahşi doğada uzun süre hayatta kalabilmesi çok dikkat çekici ve geçen hafta ölmeden önce beslenmek için mücadele ediyordu" dedi.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

34
34 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)