Nutella’yı Doğum Kontrol Aracı Olarak Kullanmak mı?

1 dk. Okuma Süresi


Kulağa kötü bir şaka gibi geliyor. Evet.

Prens Charles'ın sincapları Nutella ile doğum kontrol için beslemek istediğini duydunuz mu?

Kraliyet, Britanya Adaları Kızıl Sincabının hayranıydı. Hatta onları evcil hayvan olarak istediğini itiraf etti. Bununla birlikte, Kızıl Sincap, başka bir sincap türünden gelen tehlikeyle karşı karşıya.

140 yıl kadar önce, Kuzey Amerika'dan gelen Doğu Gri Sincabı…

Kızıl Sincaplar ile şiddetli bir rekabet içinde olduklarını kanıtladılar. Ama tek sorun bu değildi. Gri sincaplar bir hastalıkla (Parapoxvirüs virüsü, Poxviridae familyasında, Chordopoxvirinae alt ailesinde bir virüs cinsidir. Poxviridae ailesinin bütün üyeleri gibi, oval, nispeten büyük, çift sarmallı DNA virüsleridir. Parapoxvirüsler, onları diğer poxvirüslerden ayıran eşsiz bir spiral kaplamaya sahiptir) geldiler.

sincap 1 - Nutella'yı Doğum Kontrol Aracı Olarak Kullanmak mı? - giriftt-animals
Hastalık, yerli sincapların nüfusunu 135.000'e düşürdü. Kızıl sincap nüfusuna yardım eli vermek için Galler Prensi ve sincap uzmanları arasında bir toplantı yapıldı. Ve 2017 yılında resmen garip bir planı desteklendi.

Hayvan ve Bitki Sağlığı Ajansı, tuzakların kullanılmasını ve sadece Gri sincapların girebileceği alanlara konulmasını teklif etti. Alana girdikten sonra, sincaplar Nutellayla kandırılacak. Nutella, sincapların doğurganlığını yüzde 90 oranında azaltan bir doğum kontrol yöntemi olan GonaCon'u içerecek.


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

55
55 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)