Genel

Google ve Amazon, Kullanıcılara Casusluk Yapan Ev Konuşmacılarını Onayladı !

1 dk. Okuma Süresi


Gizlilik, akıllı konuşmacılar alanında, kayıtları dinleyen çalışanların ve kullanıcı konumlarına erişen denetçilerin konusudur. Şimdi, konuşmacılarla ilgili bir başka konu daha ortaya çıktı, güvenlik araştırmacıları Amazon Alexa ve Google Home platformları tarafından kabul edilen uygulamaların kullanıcıları avlamak ve gizlice dinlemek için kullanılabileceğini açıkladıktan sonra ortaya çıktı.

Güvenlik Araştırma Laboratuvarları, her bir platform için bir burç uygulaması gibi meşru becerilere sahip görünen, ancak aslında kötü niyetli kodları saklayan çeşitli uygulamalar yarattı.

Uygulamalar, şifreler de dahil olmak üzere kişisel veriler toplayabiliyor ve ayrıca konuşmacının artık dinlemediğini düşündükten sonra bile kullanıcıları gizlice izliyordu. Bu uygulama kapatıldı sanki sahte bir hata mesajı vererek çalışmış gibi gösterildi. Ama gerçekte, kullanıcının bu noktadan sonra  da söylediği her şeyin bir kopyasını almaya devam etti.

home 1 - Google ve Amazon, Kullanıcılara Casusluk Yapan Ev Konuşmacılarını Onayladı ! -


Bize puan verebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz !

84
84 puan
nuni

İçerik Formatları
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Buradan bir yada birkaç sorulur anketler oluşturabilirsiniz.
Haber & Hikaye
Bu formatı kullanarak düz metinler, hikayeler, makaleler ve haberlerinizi kolaylıkla oluşturup paylaşabilirsiniz.
Top List
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (1 - 2 - 3)
Ters Liste
Bu formatı kullanarak top list, ürün listesi gibi bir çok ters liste oluşturup kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. (3 - 2 - 1)